w

Plenerowy spektakl familijny z okazji Dnia Dziecka

Plakat spektakl Mama Bohatera w Jaworzynie Śląskiej z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na plenerowy spektakl familijny „Mama bohatera” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic. Przedstawienie odbędzie się 31 maja 2021 r. o godzinie 17:00 przy Hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Świdnicka).

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, jednak szczegóły dotyczące wstępu na przedstawienie będą związane z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi w związku z epidemią COVID-19.

W związku z tym podczas wydarzenia obowiązują nakazy:
– zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami (obowiązek ten nie dotyczy widza lub słuchacza, który ma pod opieką dziecko poniżej 13. roku życia lub osobę wymagającą opieki, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących),
– zakaz spożywania napojów i posiłków.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu konieczne jest także wypełnienie i dostarczenie oświadczenia o aktualnym stanie zdrowia w związku z epidemią COVID-19 : DO POBRANIA TUTAJ (PDF). Oświadczenia będą także dostępne na miejscu wydarzenia przed spektaklem, do podpisania przez rodziców bądź opiekunów prawnych.

Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, przedstawienie odbędzie się wewnątrz Hali sportowo-edukacyjnej przy 50% zapełnieniu widowni (co drugie miejsce). Wówczas oprócz wymienionych nakazów (dystans, zakaz spożywania posiłków i napojów), będzie również obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust.

Spektakl „Mama bohatera” został stworzony na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Roberto Malo i Francisco Mateos. Przewrotna i arcyciekawa „Mama bohatera” nie jest zwykłą bajką, chociaż nie brakuje w niej rycerzy, króla, ogra, goblina, magii i wartkiej akcji. Prawdziwym bohaterem tej opowieści okazuje się pewna nieprzeciętna mama, która wyrusza ze swoim synem (najlepszym szermierzem w królestwie) do Czarnego Kawalera, by w imieniu króla negocjować rozłożenie pewnego długu na dogodne raty.  Oto komiczna niepowtarzalna historia o sile matczynej miłości.

„Mama bohatera” to opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst opowieści został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.

Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha
Muzyka: Kamil Zawiślak
Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek
Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć
Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć
Kostiumy Dorota Hyla
Plakat: Alicja Kocurek
Choreografia: Radekosław Lis
Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 50 minut.

źródło: SOKiBP

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

XVII Grand Prix MTB Solidarności Liga Aglomeracji Wałbrzyskiej plakat

XVII Grand Prix MTB Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

Jaworzyńska Pozytywka Zwiedzanie Zamku Książ

Pozytywna akcja Jaworzyńskiej Pozytywki