Pierwszy tydzień ferii z SOKiBP za nami

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna na rozpoczęcie ferii zimowych zaprosił najmłodszych mieszkańców naszej gminy na spektakl o kocie w butach w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębenek, który okazał się miłym akcentem przed kolejnymi atrakcjami zaplanowanymi przez ośrodek kultury.

Ferie zimowe w mieście wcale nie muszą być nudne. Doskonałym tego przykładem są roześmiane buzie uczestników zajęć „Ferie z SOKiBP”, którzy przez pierwszy tydzień ferii, rezygnując z porannego leniuchowania, przybyli na nasze zajęcia przedpołudniowe. Podczas zajęć, dzieci wykonały niepowtarzalne gipsowe rzeźby i stworzyły wspaniałe mydełka zapachowe. Najmłodszym przypadły do gustu zajęcia plastyczne, podczas których mogły wykazać się swoją kreatywnością. Nie zapominaliśmy jednak o dobrej zabawie i aktywności fizycznej – spędziliśmy mnóstwo czasu przy animacjach ruchowych pod czujnym okiem opiekunów Pani Patrycji Piaseckiej i Anety Czaprackiej-Sawko.

Prawdziwą atrakcją i niespodzianką dla dzieci okazały się zajęcia z nauki władania mieczem, prowadzone przez Pana Michała Górę z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Rota Św. Barbary”, działającej przy SOKiBP. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł wzajemnego okładania się piankowymi mieczami. Uważnie słuchały uwag i poleceń prowadzącego zajęcia, aby później wykorzystać zdobytą wiedzę w zaaranżowanych pojedynkach z kolegami i koleżankami.

Jednak wszystko, co dobre – szybko się kończy i pierwszy tydzień ferii minął nam w okamgnieniu. W kolejnym tygodniu zaprosiliśmy dzieci do udziału w wycieczkach do Zagrody Edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku i wystawę Moviegate we Wrocławiu.

źródło: SOKiBP

Zobacz galerię zdjęć z zajęć „Ferie z SOKiBP”

Zobacz galerię zdjęć z nauki średniowiecznego fechtunku


nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.