w

Pierwsza edycja “Ligi czytelniczej” rozstrzygnięta

Książki Biblioteka Jaworzyna Śląska
Książki Biblioteka Jaworzyna Śląska

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej rozstrzygnęła akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych pod nazwą „Liga Czytelnicza”.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do grup przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej z terenu Gminy Jaworzyna Śląska. Zabawa polegała na zbieraniu naklejek za wypożyczane książki w specjalnie do tego przeznaczonej Karcie Małego Czytelnika. Dzieci, począwszy od 2 października 2020 r. aż do 29 stycznia 2021 r.zbierały naklejki na swoje konto (w kategorii indywidualnej), a także na konto klasy lub grupy, do której uczęszczają.

Po podliczeniu wszystkich punktów, Mistrzami Czytelnictwa z największą ilością naklejek zebranych w kategorii klasy/grupy zdobywając poszczególne miejsca, zostały:

I miejsce ex aequo – klasa I – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie i klasa II – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie

II miejsce – klasa I b – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickej w Jaworzynie Śląskiej

III miejsce – klasa III – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie

Na podstawie ilości zebranych naklejek wyłoniono także 10 najlepszych młodych czytelników, do których powędrują nagrody książkowe, a zostali nimi: Oskar Sadowski, Kacper Hazy, Szymon Madetko, Mateusz Maziarz, Aleksandra Polus, Krzysztof Rainsz, Michał Madetko, Hanna Smaruj, Michał Polus, Hanna Polus.

Zgodnie z regulaminem akcji spośród wszystkich uczestników zostało rozlosowanych także 5 nagród dodatkowych. Wylosowani szczęśliwcy to: Maksymilian Graca, Nikodem Smaruj, Angelika Jurkowska, Maksymilian Cichoń i Lena Bawoł.

Dla wszystkich uczestników „Ligi Czytelniczej” biblioteka przygotowała także pamiątkowe dyplomy oraz zakładki. Nagrody oraz dyplomy można odebrać w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej bądź jej czynnej filii (po wcześniejszym uzgodnieniu) od poniedziałku 22 lutego 2021 r. (w godzinach otwarcia bibliotek).

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Mateusz Jopek Toruń Mistrz Polski 2021 Hala Jaworzyna Śląska

Mateusz Jopek halowym Wicemistrzem Polski!

Plakat koncert Arthur Samuel Jaworzyna Śląska

Arthur Samuel – koncert w Jaworzynie Śląskiej