w

“Opowieść Wigilijna” w Szkole Podstawowej

Uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej w Jaworzynie Śląskiej wystawili przedstawienie na podstawie Opowieści Wigilijnej Karola Dickens’a. W opowiadaniu autor ukazał złego, pozbawionego ludzkich uczuć skąpca Ebenezera Scrooge’a, którego w noc wigilijną odwiedzają duchy: byłego wspólnika Jakuba Marleya, dawnych, obecnych i przyszłych Świąt Bożego Narodzenia.

Pod wpływem tych wizyt bohater zmienia się w dobrego człowieka, inaczej patrzącego na ludzi i świat.

Treść, nastrój, ciemność, gra świateł, muzyka stworzyły silne wrażenia artystyczne, zwłaszcza wśród najmłodszej publiczności.

Dzieci były doskonale przygotowane, sceny opowiadania przeplatał taniec i śpiew, a dekoracje i rekwizyty dopracowane do najmniejszego szczegółu, choć sceną była przecież szkolna sala gimnastyczna.

Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco, a podziękowania otrzymały również panie, które wspólnie z uczniami przygotowały przedstawienie: Magdalena Glińska, Alicja Pindel, Ewa Miszkuro-Kulaszewska.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Terminy zbiórek krwi w Jaworzynie Śląskiej

Glob Max gromi