w

Liga Czytelnicza w jaworzyńskiej Bibliotece Publicznej

Liga czytelnicza Biblioteka Jaworzyna Śląska
Liga czytelnicza Biblioteka Jaworzyna Śląska

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza najmłodszych czytelników do udziału w dużej akcji promującej czytelnictwo w naszej gminie i zarazem świetnej zabawy. „Liga Czytelnicza” to konkurs skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do grup przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej z terenu Gminy Jaworzyna Śląska.

Zabawa polega na zbieraniu naklejek za wypożyczane książki w specjalnie do tego przeznaczonej Karcie Małego Czytelnika oraz zdobyciu tytułu Mistrza Czytelnictwa. Na najlepszych młodych czytelników oraz grupy, które zbiorą największą ilość bibliotecznych naklejek czekają atrakcyjne nagrody, zaś dla wszystkich uczestników, którym uda się wypełnić całą kartę naklejkami, Biblioteka przygotowała pamiątkowe dyplomy oraz zakładki. Ponadto spośród wszystkich małych Mistrzów Czytelnictwa organizatorzy rozlosują pięć nagród dodatkowych. Akcja trwa do połowy stycznia czyli do rozpoczęcia przez dzieci ferii zimowych. Biblioteka zachęca wszystkich małych czytelników z naszej gminy, a także grupy przedszkolne i klasy do włączenia się w tę emocjonującą zabawę z książką w roli głównej.

Karty Małego Czytelnika dostępne są w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Wolności oraz w czynnych filiach bibliotecznych w Starym Jaworowie oraz Piotrowicach Świdnickich.

Do udziału w akcji mogą przystąpić wyłącznie dzieci zapisane do Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej lub jej filii bądź po uprzednim zapisaniu się do biblioteki i wypełnieniu Karty Zapisu przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka. Szczegóły dotyczące zasad przebiegu „Ligi Czytelniczej” znajdują się w regulaminie akcji Regulamin akcji „Liga Czytelnicza”.

źródło: SOKiBP

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Mariusz Kędzierski Jaworzyna Śląksa Global Art Awards

Mariusz Kędzierski nominowany do Global Art Awards

Mała książka wielki człowiek biblioteka Jaworzyna Śląska

Wyprawki czytelnicze – „Mała książka – wielki człowiek”