Konkurs wspomnień rozstrzygnięty

dawniejidzisOstatni w tym roku, lecz zarazem najtrudniejszy konkurs, który Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna ogłosiła w ramach projektu „Jaworzyna Śląska dawniej i dziś” został rozstrzygnięty. Na konkurs „Moje wspomnienie związane z Gminą Jaworzyna Śląska” nadesłano 6 prac literackich, dotyczących różnych momentów w historii naszej gminy, a także subiektywnych przeżyć autorów, niekiedy bardzo intymnych.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami Organizatorzy zdecydowali nagrodzić w konkursie dwie prace – wspomnienia dotyczące naszej gminy opisane przez Pana Zygmunta Krzaczka oraz Pana Wojciecha Lipnickiego. Jednocześnie Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym, w ich opinii najtrudniejszym konkursie. Nie tylko ze względu na warunek zawarcia treści pracy w formie literackiej, ale ze względu na konieczność sięgnięcia do swojej pamięci i serca, związanych z naszą Małą Ojczyzną.

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie odbędzie się w najbliższy piątek, 22 listopada 2013 r. o godzinie 16:00 w sali nr 7 SOKiBP. Już wkrótce będzie można także zapoznać się z pracami nadesłanymi na konkurs – na stronie internetowej SOKiBP: www.sokibp.pl

źródło: SOKiBP

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.