w

Konkurs Wielkanocny po raz 22

Konkurs Wielkanocny Jaworzyna Śląska

Jak co roku w okresie przygotowań do świąt Wielkiejnocy jaworzyński ośrodek kultury zaprasza Państwa do udziału w wielkanocnych konkursach plastycznych.

Organizatorzy tradycyjnie proponują konkurs na plamę wielkanocną, który tym razem przeznaczony będzie wyłącznie dla grup. Kolejną kategorią jest konkurs na tradycyjną wielkanocną pisankę. W tym roku, chcąc podkreślić wiosenny charakter świąt, SOKiBP zachęca także do wykonania gaików czyli zielonych gałązek lub małych drzewek, które w tradycji słowiańskiej przybrane ozdobami obnoszono po wsi podczas obrzędu witania wiosny.

W konkursie oprócz dzieci i młodzieży mogą wziąć udział także dorośli mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska. Prace plastyczne wraz z wypełnionymi kartami zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy dostarczać do sekretariatu SOKiBP w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 23 b). Termin nadsyłania prac plastycznych upływa 23 marca 2021 r.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Arthur Samuel koncert Jaworzyna Śląska

Koncert Arthur Samuel Jaworzyna Śląska, 26.02.2021 r.

Dawno temu w Jaworzynie numer 4

Czwarty numer “Dawno temu w Jaworzynie” dostępny