Konkurs recytatorski „Wiosna pora radosna”

W Szkole Podstawowej w Pastuchowie, w dniu 25 kwietnia br., po raz dziesiąty odbył się konkurs recytatorski ekologiczno–przyrodniczy dla przedszkolaków, pod hasłem „Wiosna pora radosna”. Wzięło w nim udział 18 dzieci z następujących placówek:
– Szkoła Podstawowa w Starym Jaworowie,
– Bajkowe Przedszkole w Żarowie,
– Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie,
– Przedszkole Samorządowe ” Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śl.,
– Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja w Pastuchowie.

Gospodarzy reprezentowały przedszkolaki: Maja Cieniak, Oliwia Prasał i Kacper Żuliński.

Jury w składzie: Sylwester Bartczak – dyrektor SOK i BP w Jaworzynie Śl., Patrycja Piasecka – instruktor SOK i BP w Jaworzynie Śl. oraz Anna Pęczek – emerytowany nauczyciel, wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Kinga Nicieja z Bajkowego Przedszkola w Żarowie
II miejsce – Julia Radkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie
III miejsce – Kacper Żuliński ze Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Pastuchowie
oraz wyróżnienie – Emilia Mirek z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

W przerwie wystąpiła grupa taneczna uczniów z klas I – IV ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie oraz Martynka Wincewicz z grupy „Tuptusiów” w piosence „Maszeruje wiosna”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują Radzie Sołeckiej i Kole Gospodyń z Pastuchowa za zorganizowanie i sponsorowanie poczęstunku dla dzieci oraz Pani radnej z Piotrowic Barbarze Chromy za obdarowanie uczestników konkursu czekoladami.

źródło: SP Pastuchów, Ewa Kaszubowska

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.