w

Konkurs „Marzanna” rozstrzygnięty

Konkurs Marzanna 2021 Jaworzyna Śląska

SOKiBP informuje o rozstrzygnięciu tradycyjnego konkursu na najładniejszą i pomysłowo wykonaną Marzannę. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 12 prac. Wykonawcy tegorocznych kukieł, które według tradycji palono bądź topiono, aby przywitać nadchodzącą wiosnę, zaskoczyli organizatorów swoją kreatywnością i pomysłowością przy kreacji Marzann roku 2021. Po długich naradach, Jury, pragnąc pogodzić współczesność z tradycją, postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujące prace:

Kategoria – prace grupowe:

I miejsce ex aequo – „Odkrywcy” – klasa „0” – SP Stary Jaworów, op. Urszula Soboczyńska oraz „Przyjaciółki” – Nikola Kunysz i Jagoda Sawko
II miejsce – Grupa „Króliczki”, Przedszkole Samorządowe „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej, op. Maria Tur
III miejsce – Grupa „Kangurki”, Przedszkole Samorządowe „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej, op. Sabina Rainsz

Kategoria – prace indywidualne:

Wyróżnienia:

  • Antoni Morze
  • Oliwia Toboła, kl. III, SP Stary Jaworów, op. Renata Pierzchała
  • Hanna Kaźmierczak
  • Aleksander Plizga

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu, a w szczególności Paniom wychowawczyniom z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” oraz nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie, a także rodzicom zaangażowanym w konkurs. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni indywidualnie o terminie i sposobie odbioru nagród. Dla wszystkich pozostałych uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Relikwie ks. Jerzego Popiełuszki w Jaworzynie Śląskiej

Relikwie ks. Jerzego Popiełuszki w jaworzyńskim kościele

Sprzątanie w Pastuchowie

Wielkie sprzątanie w Pastuchowie