w

Kolęda w Czechach

Dokładnie w Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia na Świetlicy Wiejskiej we wsi Czechy odbył się wieczór kolęd “Śpiewajmy kolędy”. W organizację imprezy zaangażowała się wspólnota parafialna wsi Czechy pod przywództwem ks. Władysława Terpiłowskiego. W kameralnej atmosferze, przy poczęstunku można było obejrzeć jasełka oraz wysłuchać kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Czech i parafii pw. Św. Barbary w Pastuchowie. Podczas imprezy wystąpił także chór “Cantus” z Wambierzyc, który przybył na zaproszenie ks. Władysława. Występ został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Na spotkanie licznie przybyli parafianie wraz ze swoimi pociechami. Na wszystkich po zakończeniu występów artystycznych czekał poczęstunek w postaci domowych wypieków i innych wyrobów gastronomicznych.

Zobacz galerię zdjęć z imprezy.

Występ chóru “Cantus” z Wambierzyc

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Kolędowanie w Czechach, 06.01.2011 r.

XIX Finał WOŚP, 09.01.2011 r.