w

Ireneusz Krosny w Jaworzynie Śląskiej

Ireneusz Krosny wystąpi w Jaworzynie Śląskiej

SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej zaprasza Państwa na występ najpopularniejszego polskiego mima – Ireneusza Krosnego. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami epidemiologicznymi, został zmieniony pierwotny termin występu. Odbędzie się on 23 kwietnia 2021 r. (piątek) o godz. 18:30 w sali wielofunkcyjnej Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 1 w Jaworzynie Śląskiej.

Artysta tworzy autorskie pantomimiczne spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł – po pierwsze jest to własne i niesztampowe poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny styl ruchu, który mim wypracował w ciągu wieloletniej praktyki scenicznej. Jego technika jest przezroczysta, jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości działania mima na scenie.

Spektakle Krosnego wprowadzają widzów w bogaty świat różnorodnych postaci i ich historii, emocji, wrażeń, które kreuje tylko jedna osoba, obecna na scenie.„Chicago Reader”, przyznając Krosnemu nagrodę krytyków w 1998 r. napisał: „Świeży, śmieszny – nie można mu się oprzeć” – i od lat nic się w tym zakresie nie zmienia.

Wstęp na imprezę jest biletowany, ilość dostępnych miejsc jest ograniczona ze względu na reżim sanitarny. Bilety w cenie 40,00 zł dostępne będą od 18 marca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 2a/01. Dla posiadaczy ważnej Karty Dużej Rodziny bilety dostępne z 50% zniżką. Aby uczestniczyć w występie należy okazać przy wejściu bilet oraz dostarczyć oświadczenie o stanie zdrowia, w związku z epidemią COVID-19 (do pobrania pdf). Występ potrwa około 75 minut.

Podczas wydarzenia obowiązują nakazy:
– zasłaniania ust i nosa,
– zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami*,
– zakaz spożywania napojów i posiłków.

*Obowiązek zachowania odległości 1,5 m między osobami nie dotyczy widza lub słuchacza, który ma pod opieką dziecko poniżej 13. roku życia lub osobę wymagającą opieki, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Piłka nożna Jaworzyna Śląska

Kluby gotowe do rundy wiosennej? Komu kibicujesz?

Sonda koronawirus obostrzenia Jaworzyna Śląska

Od soboty obostrzenia w całym kraju