Gorący Piknik Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

P10802118 sierpnia 2015 r. w Jaworzynie Śląskiej świętowano przypadającą w tym roku 35 rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”przy ZPS „Karolina” sp. z o. o. razem z Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Jaworzynie Śląskiej zorganizowali „Piknik Rodzinny Solidarności”.

Podczas imprezy odbył się między innymi Turniej Piłki Nożnej, w którym uczestniczyły drużyny: gospodarzy (Komisja Zakładowa NSZZ „S”), MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Służby Zdrowia Ziemi Kłodzkiej, drużyna Samorządowców oraz drugoligowa, piłkarska drużyna kobieca Darboru Bolesławice. Rywalizacja przebiegała w ekstremalnych warunkach, ze względu na panujące upały, lecz żadna z drużyn nie odstawiała przysłowiowej „nogi” i walka o zwycięstwo w Turnieju toczyła się do ostatniego spotkania. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze (KZ NSZZ „Solidarność przy ZPS „Karolina” sp. z o. o.), przed MOZ NSZZ „S” Kłodzko, Samorządowcami oraz drużyną „Darborek” z Bolesławic. Najlepszymi zawodnikami Turnieju wybrano Paulinę Leśniak (Darbor), Kamila Jamróza (MOZ Kłodzko), Roberta Tymcika (KZ NSZZ „S”) oraz Szymona Skupniewicza (Samorządowcy).
Około godziny 16:00 oficjalnie rozpoczęto część rozrywkową Pikniku. Otwarcia dokonali Przewodniczący KZ NSZZ „S” Pan Ireneusz Besser, Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Pan Marek Zawisza, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” Pan Radosław Mechliński oraz Prezes ZPS „Karolina” sp. z o. o. Pan Andrzej Miszczak.
Podczas imprezy odbyło się wiele konkursów i zabaw, przygotowanych przez członków Klubu Młodzieżowego, działającego przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej. Ze względu na wysokie temperatury były to w większości zabawy z wodą, którą zapewnili na miejscu imprezy strażacy z OSP Jaworzyna Śląska. Dla ochłody zorganizowali oni także kurtyny wodne, z których chętnie korzystali obecni na imprezie goście.
Dużą popularnością cieszyły się konkursy strzelania z broni pneumatycznej, zawdy w podnoszeniu ciężarka, turniej przeciągania liny. Odbyły się także wyścigi rowerowe dla najmłodszych uczestników imprezy.
Wieczorem rozstrzygnięto loterię fantową, a zaraz po tym odbyła się zabawa taneczna, na której bawiono się do późnych godzin nocnych.
Impreza, która odbywa się corocznie w Jaworzynie Śląskiej po raz kolejny pokazała, że udaje się zgromadzić ludzi z różnych środowisk, których idee Solidarności potrafią łączyć w działaniach dla dobra lokalnych społeczności.

źródło: www.nszzskarolina.net

Zobacz galerię zdjęć z Pikniku Rodzinnego Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

Podobne artykuły