w

„Fart” na Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej

Mażoretki Fart Jaworzyna Śląska na Mistrzostwach Polski

W minioną niedzielę formacja taneczna „Fart” wzięła udział w IX Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej. Na zawodach rozgrywanych w Górze koło Leszna dziewczęta wystartowały w kategorii juniorek pom-pom. W swoim debiucie na imprezie tej rangi, młode tancerki z Jaworzyny Śląskiej zajęły czwarte miejsce. Dziewczętom oraz instruktorom Pani Annie Trzeciak i Panowi Lubomirowi Szmidowi należą się gratulacje za udany debiut. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, zespół miał zaledwie miesiąc na przygotowania do Mistrzostw.

W Mistrzostwach w kategoriach baton, buława, flagi, pom-pom i show-dance wzięły udział formacje reprezentujące 20 ośrodków tanecznych. Prezentacje odbywały się na hali sportowej „Arkadia” i potrwały od wczesnego ranka do późnego wieczora, a ich liczba przekroczyła 200.

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej dziękuje zaprzyjaźnionym formacjom ze Świdnicy i Dzierżoniowa za towarzystwo na Mistrzostwach, a także Gminie Jaworzyna Śląska, która sfinansowała nowe, efektowne stroje dla członków zespołu.

Formacja taneczna „Fart” w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Dziewczęta z zespołu mają na koncie występy nie tylko na lokalnych i regionalnych imprezach, ale także występy zagraniczne. Po okresie wakacyjnym, od września będzie prowadzony nabór chętnych do zespołu. Szczegółowe informacje na ten temat ukażą się na stronie internetowej SOKiBP.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Teresa Mikołajewska z Jaworzyny Śląskiej obraz droga jesienny pejzaż

Wystawa akwareli autorstwa jaworzynianki Teresy Mikołajewskiej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Jaworzyna Śląska

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych