Europejski Dzień Sąsiada w Bagieńcu

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę, 12 lipca, do Bagieńca na Europejski Dzień Sąsiada oraz Artystyczne Lato w Bagieńcu. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 w siedzibie Fundacji, w Bagieńcu pod numerem 20.

Organizatorzy zapraszają na spotkanie, podczas którego swoje osiągnięcia zaprezentują artyści, mali twórcy i rzemieślnicy, odbędą się rożnego rodzaju kiermasze i pokazy. Między innymi odbędą się warsztaty „pomaluj swój Świat tysiącem barw”. Nietuzinkowa postać wyłaniająca się z tzw „wolnego wybiegu”artystów współczesnego Alternatywnego Malarstwa Polskiego – Świdniczanka malarka, poetka, zielarka, rzeźbiarka, absolwentka Polsko-francuskiej szkoły Tantry Autorka kolekcji malarskich oraz wernisaży takich jak „Prapoczątek”,”Pióro Fenixa” oraz „Samouk” artystka Zyta Kołodziej-BukRa uchyli nam rąbka tajemnicy malarstwa intuicyjnego w połączeniu z naturą .

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza wszystkich chętnych od najmłodszych do najstarszych, babcie, dziadków z wnuczkami, rodziców, ciocie i wujków, kuzynów oraz wszystkich chętnych sąsiadów Bagieńca i okolic aby przybyli i utrwalili swój ślad na pamiątkę tego nietuzinkowego dnia na wspólnym obrazie, którego będą podziwiać przyszłe pokolenia.

Pełną informację o programie imprezy oraz artystach i wystawcach, którzy pojawią się w najbliższą niedzielę, w Bagieńcu, można uzyskać na profilu Fundacji Spichlerz Kultury.

Dzień Sąsiada w Bagieńcu gmina Jaworzyna Śląska
Dzień Sąsiada w Bagieńcu, gmina Jaworzyna Śląska

źródło: Fundacja Spichlerz Kultury w Bagieńcu

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.