Dzisiaj święto Bibliotek i Bibliotekarzy

8 maja przypada Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Pierwszy raz bibliotekarze świętowali w 1985, przy udziale Okręgowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Wrocławiu. Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i świętem, w którym jest okazja do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć społeczeństwa bibliotekarskiego, jak i refleksji o tożsamości bibliotek i ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego. Święto rozpoczyna też Tydzień Bibliotek, podczas którego Biblioteki organizują różnego rodzaju akcje promujące czytelnictwo.

W tym roku specjalne życzenia Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej otrzymała do najmłodszych czytelników. Przedszkolaki z grupy „Sowy” pod opieką Pani Dominiki Pańczyk pamiętały o jaworzyńskiej bibliotece i w tym roku. Jak mówią sami bibliotekarze – nie ma bowiem nic lepszego niż rozpromieniona twarz dziecka nad książką. Dołączmy się do tych życzeń dla jaworzyńskiej Biblioteki i Bibliotekarzy.

Fot. źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.