Biblioteka organizuje konkurs na 75 urodziny Pippi

Z okazji 75. urodzin Pippi Langstrumpf, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza wszystkie dzieci do udziału w kolejnym konkursie. Każdy z nas zna małą, piegowatą dziewczynkę z rudymi włosami, splecionymi w dwa odstające warkoczyki, noszącą przykrótką, połataną sukienkę, opadające pończochy i dużo za duże buty. Pipi Pończoszanka to tytułowa bohaterka cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.

Minęło już 75 lat, od urodzin tej literackiej postaci. Wiadomo, że na żadnych urodzinach, nie może zabraknąć tortu. Organizatorzy zachęcają więc dzieci do wspólnej zabawy i stworzenia urodzinowego tortu dla naszej bohaterki. Może być to tort narysowany, ulepiony z plasteliny, upieczony z mamą, a nawet stworzony z liści i patyków w lesie. Fotografie urodzinowych tortów wraz z niezbędnymi informacjami należy przesłać na adres organizatora bibioteka@sokibp.pl do 31.07.2020 r.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu: Regulamin konkursu z okazji 75. urodzin Pippi

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, fot.: The Astrid Lindgren Company/Ingrid Vang Nyman

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.