Biblioteka nagrodzona w konkursie Lustra Biblioteki

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej znalazła się wśród 10 bibliotek nagrodzonych w konkursie zatytułowanym „Poczytaj ze mną” zorganizowanym przez Lustro Biblioteki. Zaproponowane przez naszą bibliotekę hasło promujące czytelnictwo, zostało nagrodzone dwoma nowościami Wydawnictwa Egmont, które są już dostępne w naszym Oddziale Dziecięcym. Serdecznie zachęcamy dzieci i rodziców do wypożyczania oraz wspólnego czytania pozycji książkowych idealnych na zbliżające się długie jesienne wieczory.

„Książka „Pieśń o Sowie” to epos o bohaterskich czynach Sowy i ptaków przeciw Buremu Misiowi, w której wierszowana historia przedstawia walkę o prawa mieszkańców lasu.

Następny tytuł „O srebrnej łyżce” w poetycki sposób przybliża, co w życiu jest najważniejsze. W przypowieści poznamy losy państwa Lahmanów i ich syna Dawida, który miał srebrną łyżkę. Bajka o łyżce kryje w swojej treści pewną prawdę, którą odkrywamy na każdej stronie książki. Justyna Bednarek, autorka tej przypowieści, wyjaśnia dlaczego czytanie książek jest ważne – Po pierwsze dlatego, że to świetna zabawa, po drugie – można się z nich wiele nauczyć.”

źródło: SOKiBP

Podobne artykuły