w

Abolicja w Bibliotece

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej informuje, że w miesiącu maju wszyscy zapominalscy, którzy przetrzymują wypożyczone zbiory biblioteczne ponad termin, mogą zwrócić je bez żadnych konsekwencji i kar. To właśnie w maju przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek i z tego względu na terenie całego kraju ogłaszana jest abolicja dla „ponadterminowych” miłośników książek. Zapraszamy zapominalskich do Oddziałów Biblioteki w Jaworzynie Śląskiej, Pastuchowie, Starym Jaworowie, Bolesławicach i Piotrowicach.
Jednocześnie informujemy, że od miesiąca czerwca zostaną zaostrzone kary za przetrzymywanie wypożyczonych książek, a Biblioteka mając na uwadze coraz większą ilość „przywłaszczeń” księgozbioru, może nawet występować na drogę sądową.  Każdego roku na zakupy nowości wydawniczych Biblioteka wydaje ponad 10.000,00 zł, jednak nie każda z zakupionych pozycji wraca z powrotem na biblioteczne półki. Majowa abolicja jest więc ostatnią szansą na bezproblemowy zwrot książek, które powinny służyć wszystkim czytelnikom.

źródło: SOKiBP

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Granit Roztoka – MKS Karolina, 06.05.2012 r.

„Rowerem przez życie”