w

Wystawa “Nowice wczoraj i dziś”

Wystawa Nowice wczoraj i dziś

Stowarzyszenie “Nowice – nasza wieś” i społeczność wsi zaprasza na wystawę fotografii, poświęconą historii i aktualnym wydarzeniom w tej miejscowości “Nowice wczoraj i dziś”.

Na świetlicy wiejskiej będzie można podziwiać między innymi historyczne fotografie z odległej przeszłości Nowic, wiejskich uroczystości, dawnej szkoły podstawowej. Nie zabraknie także galerii zdjęć przedstawiających działalność klubu Venus Nowice, Ochotniczej Straży Pożarnej i wydarzeń z ostatnich lat.

Przygotowania do wystawy "Nowice wczoraj i dziś"
Przygotowania do wystawy

Aktywna społeczność wsi Nowice angażuje się w wiele lokalnych przedsięwzięć. Sołectwo organizuje i współorganizuje festyny i imprezy sportowe oraz kulturalne. Wystawa na pewno będzie okazją, aby powspominać lata młodości spędzone w Nowicach i przypomnieć sobie wspólne chwile spędzone na imprezach z okazji dnia dziecka, zawodach strażackich czy łuczniczych, wyścigu kolarskim “Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”, czy “Obozie Średniowiecznym”. To bardzo ciekawa forma promocji wsi i jej lokalnej społeczności.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w najbliższy weekend, 6 i 7 marca 2021 r. Godziny otwarcia wystawy dla zwiedzających zostaną podane na profilu w serwisie Facebook “Nowice – nasza wieś”.

źródło: Stowarzyszenie “Nowice – nasza wieś”

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dzień dinozaura Pastuchów

Przedszkolaki uwielbiają dinozaury

Jaka jest jakość powietrza w Jaworzynie Śląskiej?