Wyjątkowy katalog Porzellanfabrik Königszelt AG

Katalog Porzellanfabrik Königszelt AG

Na stronie projektu „Dawno temu w Jaworzynie” pojawił się wyjątkowy eksponat – katalog Porzellanfabrik Königszelt AG. Katalog to reklama produktów przedwojennej jaworzyńskiej fabryki porcelany, dzisiaj pod nazwą Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” Sp. z o. o. Wydawnictwo zostało opublikowane po otrzymaniu przez jaworzyńską fabrykę porcelany nagrody na Wystawie Światowej w Paryżu, w 1937 roku.

Wewnątrz mogą Państwo obejrzeć najsłynniejsze fasony jaworzyńskiej porcelany: Juliana, Rita, Astrid, Karola, Sybille. Niektóre z nich, jak Charlotte i Nora produkowane są do dnia dzisiejszego. W katalogu widoczne są także różnego rodzaju bogate wzory dekoracji, w tym słynna przedwojenna srebrna porcelana. Oprócz typowej zastawy stołowej prezentowana jest także galanteria porcelanowa: między innymi świeczniki, wazony, figurki, serwetniki i popielniczki.

Zobacz katalog wyrobów Porzellanfabrik Königszelt AG (dzisiaj ZPS „Karolina” sp. z o. o.)

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.