Wojny Śląskie, obóz bolesławicki

Wycinek austriackiej mapy z zaznaczonymi lokalizacjami namiotów króla Fryderyka II

Trzecia wojna Śląska (1756-1763), zwana również siedmioletnią, miała swój krótki epizod na terenach Gminy Jaworzyna Śląska. Umocniony obóz bolesławicki. Jak powstał? I co Jaworzyna Śląska mu zawdzięcza?

Między innymi na te pytania odpowiada artykuł, który ukazał się na stronę internetowej projektu „Dawno temu w Jaworzynie”. Projekt prowadzony jest przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej. Tym razem SOKiBP proponuje lekturę artykułu autorstwa Michała Góry pt. „Wojny Śląskie, obóz bolesławicki”. Materiał przedstawia między innymi tło polityczne jednego z najistotniejszych wydarzeń, będących historią naszego regionu.

źródło: Dawno temu w Jaworzynie – Portal poświęcony historii Gminy Jaworzyna Śląska

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.