VIII spotkanie z historią Jaworzyny Śląskiej

Dawno temu w Jaworzynie Śląskiej

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej serdecznie zaprasza na ósme spotkanie w ramach projektu „Dawno temu w Jaworzynie”. Odbędzie się ono 11 marca 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 2a. Od godziny 17:15 będzie można zapoznać się „na żywo” z materiałami związanymi z historią Gminy Jaworzyna Śląska i zgromadzonymi w Regale Pamięci: starymi mapami, dokumentami, projektami, fotografiami. Przede wszystkim jednak będzie można podyskutować na temat historii Gminy Jaworzyna Śląska.

W jaworzyńskiej Bibliotece, w Regale Pamięci znajduje się już ponad 50 historycznych pamiątek: są to głównie stare fotografie, dokumenty, mapy, pocztówki, dyplomy, wspomnienia. Większość zbiorów to reprodukcje przekazanych przez mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska prywatnych materiałów – zdigitalizowane i odtworzone przez pracowników jaworzyńskiego ośrodka kultury i biblioteki publicznej.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z materiałami zawartymi na stronie projektu www.historia.sokibp.pl w zakładce Regał Pamięci.

źródło: Dawno temu w Jaworzynie Portal poświęcony historii Gminy Jaworzyna Śląska

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.