w

O historii gminy Jaworzyna Śląska teraz także na papierze

Dawno temu w Jaworzynie historia gazeta
Dawno temu w Jaworzynie historia gazeta

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej przygotowała pierwszy numer periodyku „Dawno temu w Jaworzynie”. Czasopismo to będzie wydawane w ramach prowadzonego przez SOKiBP projektu, poświęconego historii Gminy Jaworzyna Śląska. W środku można obejrzeć zebrane materiały: stare zdjęcia, dokumenty, plany, wspomnienia, związane z historią naszej gminy.

Pierwsze, bezpłatne wydanie, w postaci dodatku do „Rozmaitości Jaworzyńskich” już można odebrać w wybranych placówkach handlowych na terenie całej gminy. Kolejne numery, już jako samodzielne czasopismo, w większym formacie, będą wydawane co kwartał. Najbliższe wydanie pojawi się tuż po wakacjach.

SOKiBP zaprasza do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i materiałami oraz zachęca do czynnego udziału w udziału w projekcie. Dotychczas, dzięki własnej inicjatywie , informacjom oraz otrzymanym darom, udało się zgromadzić ponad 300 różnego rodzaju pamiątek historycznych, które tworzą Cyfrowe Archiwum Historii Gminy Jaworzyna Śląska.

Pracownicy SOKiBP życzą Państwu miłej lektury i zachęcają do dzielenia się uwagami na temat tego, co chcieliby Państwo zobaczyć lub zmienić w kolejnych numerach. Skontaktować się można pod adresem e-mail: historia@sokibp.pl, numerem telefonu 504088676, w godzinach pracy Sekretariatu SOKiBP lub poprzez profil SOKiBP w serwisie Facebook.

Pierwszy numer „Dawno temu w Jaworzynie”

Do pobrania w formacie cyfrowy (dokument pdf)

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Jaworzyna Śląska TKt48-180

TKt48-18 znowu pod parą na kolejowym szlaku

Droga Bolesławice Stary Jaworów0

Panoramy Gminy Jaworzyna Śląska