w

„Dawno temu w Jaworzynie”, III wydanie dostępne

Dawno temu w Jaworzynie Śląskiej

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia SOKiBP zaprasza do lektury trzeciego wydania „Dawno temu w Jaworzynie”. W ostatnim w tym roku numerze redakcja poleca lekturę artykułu o początkach produkcji polskiej porcelany w Jaworzynie Śląskiej. Tym bardziej, że ZPS Karolina Sp. z o. o. obchodzą w tym roku 160-lecie swojego istnienia. W trzecim wydaniu znalazło się też dużo starych fotografii związanych z historią zakładu.

Czasopismo dostępne jest bezpłatnie w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej oraz w wybranych sklepach na terenie Gminy Jaworzyna Śląska: Sklep Wielobranżowy Czechy 29, Piotrowice Świdnickie „Kasia”, Pastuchów: ul. Wyzwolenia 40a oraz ul. Wyzwolenia 9, Kiosk Wielobranżowy Nowice 33, Milikowice Mini-Max ul. Kościuszki 26, Jaworzyna Śląska: Kiosk przy dworcu kolejowym „Zdan” ul. 1 Maja, „U Krzyśka” ul. 1 maja 12, „U Asi” ul. A. Mickiewicza 2a, „Aga” ul. Wolności 27, Piekarnia A. Wychowanek ul. Świdnicka, Piekarnia „Ciasteczko” ul. Wolności.

Wydawnictwo w wersji cyfrowej dostępne jest także na stronie projektu “Dawno temu w Jaworzynie”.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

OSP Jaworzyna Śląska samochód

Auto dla OSP Jaworzyna Śląska

Paczki Boże Narodzenie Jaworzyna Śląska

Świąteczna pomoc dla potrzebujących