„Dawno temu w Jaworzynie”

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach projektu „Dawno temu w Jaworzynie”. Odbędzie się ono 23 października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 2a. Od godziny 18:00 będzie można zapoznać się „na żywo” z materiałami związanymi z historią Gminy Jaworzyna Śląska i zgromadzonymi w Regale Pamięci: starymi mapami, dokumentami, projektami, fotografiami.

Przede wszystkim jednak będzie można dowiedzieć się o inicjatywie Ośrodka Kultury oraz instalacji Regał Pamięci, która stanęła w jaworzyńskiej Bibliotece Publicznej dzięki współpracy z Fundacją Inicjatywa B oraz Stowarzyszeniem Labiryntarium. Organizatorzy liczą także na Państwa głos w dyskusji oraz wymianę informacji dotyczących historii Gminy Jaworzyna Śląska

Swoją premierę podczas spotkania będzie miała unikatowa mapa przedwojennej Jaworzyny Śląskiej, datowana na 1909 r. Będzie można więc dotknąć żywego, ponad stuletniego kawałka historii naszego miasta.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z materiałami zawartymi na stronie projektu www.historia.sokibp.pl w zakładce Regał Pamięci.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej