w

Czwarty numer “Dawno temu w Jaworzynie” dostępny

Dawno temu w Jaworzynie numer 4

Pojawiło się czwarte wydanie “Dawno temu w Jaworzynie”, czasopisma o tematyce historycznej, wydawanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną. W pierwszym w tym roku numerze znajdą Państwo artykuł o początkach polskiej administracji w Gminie Jaworzyna Śląska. Znajdą Państwo odpowiedzi na pytania: Kto był pierwszym wójtem gminy? Jak wyglądały realia pracy w administracji w pierwszych, powojennych latach?

Czasopismo dostępne jest bezpłatnie w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej oraz w wybranych sklepach na terenie Gminy Jaworzyna Śląska: Piotrowice Świdnickie “Kasia”, Pastuchów: ul. Wyzwolenia 40a oraz ul. Wyzwolenia 9, Milikowice Mini-Max ul. Kościuszki 26, Jaworzyna Śląska: Kiosk przy dworcu kolejowym “Zdan” ul. 1 Maja, “U Krzyśka” ul. 1 maja 12, “U Asi” ul. A. Mickiewicza 2a, “Aga” ul. Wolności 27, Piekarnia A. Wychowanek ul. Świdnicka, Piekarnia “Ciasteczko” ul. Wolności.

Wydawca zaprasza do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i materiałami oraz zachęca do czynnego udziału w udziału w projekcie, który tworzy Cyfrowe Archiwum Historii Gminy Jaworzyna Śląska.

SOKiBP zaprasza do kontaktu pod adresem e-mail: historia@sokibp.pl, numerem telefonu 504088676, w godzinach pracy Sekretariatu SOKiBP lub poprzez profil SOKiBP w serwisie Facebook.

źródło: SOKiBP, Dawno temu w Jaworzynie

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Konkurs Wielkanocny Jaworzyna Śląska

Konkurs Wielkanocny po raz 22

Dzień dinozaura Pastuchów

Przedszkolaki uwielbiają dinozaury