w

Nocny mecz z kibicami, doping dla Polski i rozstrzygnięte wybory

Mecz kibice MKS Karolina Jaworzyna Śląska

Zapraszam na kolejną odsłonę cyklu „10 lat temu”, w którym przypominamy sobie wybrane artykuły i informacje sprzed dekady. Tym razem będzie o nocnym meczu kibiców MKS Karolina z pierwszą drużyną klubu. Wybierzemy się ponownie na stadion Lecha Poznań, aby dopingować Polską reprezentację w spotkaniu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. 10 lat temu, 24 listopada 2010 PKW opublikowała wyniki wyborów samorządowych w Gminie Jaworzyna Śląska.

Nocny mecz z kibicami

W ostatnią sobotę, 20 listopada 2010 roku na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Ślaskiej seniorzy MKS Karolina rozegrali towarzyskie spotkanie z reprezentacją swoich kibiców. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:00 przy sztucznym oświetleniu. Początek spotkania okazał się zaskakujący, ponieważ pierwszą bramkę strzelili kibice. Seniorzy jednak szybko zdobyli kolejne bramki. Do przerwy wygrywali z kibicami 4:1. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:7 dla seniorów.

Doping na meczu Polska – Wybrzeże Kości Słoniowej

17 listopada 2010 roku Polska reprezentacja w piłce nożnej pokonała w towarzyskim spotkaniu drużynę Wybrzeża Kości Słoniowej 3:1. Na stadion Lecha Poznań wybrała się grupa kibiców z Jaworzyny Śląskiej, licząca ponad dwadzieścia osób.

PKW podała wyniki wyborów samorządowych

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się 21 listopada 2010 r. W wyborach na Burmistrza Jaworzyny Śląskiej w pierwszej turze zwyciężył Grzegorz Grzegorzewicz, na którego głosowało 2708 wyborców (65,58%).

W Radzie Miejskiej w kadencji 2006-2010 zasiedli: Nazimek Artur Stanisław, Fabiś Hieronim, Czajkowski Łukasz Tomasz, Chmielowiec Katarzyna Małgorzata, Besser Ireneusz Janusz, Zawisza Marek, Grajaszek Sebastian Adam, Dochniak Jan, Pilecka Ewa Jadwiga, Toporowski Tomasz, Smoliński Marian Michał, Żołnierek Tomasz Jan, Radomska-Sucholas Czesława, Gawron Marian, Podgórski Ryszard Walerian.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Film muzeum kolejnictwa jaworzyna śląska fundacja

Film Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska

kolarze glks jaworzyna śląska wyścig

Ostatni wyścig w tym roku? GLKS Jaworzyna Śląska w Gościęcinie