w

Gminne jasełka i kolędowanie, zagrała WOŚP

X Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

Kolejna odsłona cyklu „10 lat temu”. Co działo się w Gminie Jaworzyna Śląska na początku stycznia 2011 roku?

Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworzynie Śląskiej odbył się 9 stycznia 2011 r. W Gminie Jaworzyna Śląska udało się zebrać 8.488,55 zł.

Wolontariuszy Orkiestry można było spotkać na ulicach miasta i wsi już od wczesnych godzin porannych. Mieszkańcy naszej gminy chętnie wrzucali datki do puszek kwestarskich – rekordowa zawartość jednej z puszek to ponad 1300 złotych, które udało się zebrać w Pastuchowie. Finał zbiórki odbył się w siedzibie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej. W czasie imprezy swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska. Nie zabrakło także kiermaszów oraz loterii fantowej, podczas której można było wygrać atrakcyjne nagrody, ufundowane przez firmy, instytucje i osoby prywatne, które zdecydowały się wspomóc organizację XIX Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej.

Zarówno akcja zbierania pieniędzy jak i impreza finałowa została w 99% przygotowana przez wolontariuszy, których organizacyjnie wspierali pracownicy SOKiBP.

Galeria zdjęć z XIX Finału WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska

W Czechach wystąpił chór „Cantus” z Wambierzyc

Dokładnie w Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia na Świetlicy Wiejskiej we wsi Czechy odbył się wieczór kolęd „Śpiewajmy kolędy”. W organizację imprezy zaangażowała się wspólnota parafialna wsi Czechy pod przywództwem ks. Władysława Terpiłowskiego. W kameralnej atmosferze, przy poczęstunku można było obejrzeć jasełka oraz wysłuchać kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Czech i parafii pw. Św. Barbary w Pastuchowie. Podczas imprezy wystąpił także chór „Cantus” z Wambierzyc, który przybył na zaproszenie ks. Władysława. Występ został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Zobacz galerię zdjęć z imprezy „Śpiewajmy kolędy” w Czechach

Odbył się X Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

11.01.2011 r. na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej wystąpili: „Ciasteczkowe Przedszkole” Milikowice, „Tygryski” Przedszkole w Jaworzynie Śląskiej, „Jagódki” Przedszkole w Jaworzynie Śląskiej, Szkoła Podstawowa w Pastuchowie.

Zobacz galerię fotografii z X Gminnego Przeglądu Zespołów Jasełkowych w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Wypadek przejazd Piotrowice Świdnickie

Tragedia na przejeździe w Piotrowicach Świdnickich

inwestycje

Jakie inwestycje w 2021 roku?