w

Gminne jasełka i kolędowanie, zagrała WOŚP

X Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

Kolejna odsłona cyklu “10 lat temu”. Co działo się w Gminie Jaworzyna Śląska na początku stycznia 2011 roku?

Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworzynie Śląskiej odbył się 9 stycznia 2011 r. W Gminie Jaworzyna Śląska udało się zebrać 8.488,55 zł.

Wolontariuszy Orkiestry można było spotkać na ulicach miasta i wsi już od wczesnych godzin porannych. Mieszkańcy naszej gminy chętnie wrzucali datki do puszek kwestarskich – rekordowa zawartość jednej z puszek to ponad 1300 złotych, które udało się zebrać w Pastuchowie. Finał zbiórki odbył się w siedzibie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej. W czasie imprezy swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska. Nie zabrakło także kiermaszów oraz loterii fantowej, podczas której można było wygrać atrakcyjne nagrody, ufundowane przez firmy, instytucje i osoby prywatne, które zdecydowały się wspomóc organizację XIX Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej.

Zarówno akcja zbierania pieniędzy jak i impreza finałowa została w 99% przygotowana przez wolontariuszy, których organizacyjnie wspierali pracownicy SOKiBP.

Galeria zdjęć z XIX Finału WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska

W Czechach wystąpił chór “Cantus” z Wambierzyc

Dokładnie w Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia na Świetlicy Wiejskiej we wsi Czechy odbył się wieczór kolęd „Śpiewajmy kolędy”. W organizację imprezy zaangażowała się wspólnota parafialna wsi Czechy pod przywództwem ks. Władysława Terpiłowskiego. W kameralnej atmosferze, przy poczęstunku można było obejrzeć jasełka oraz wysłuchać kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Czech i parafii pw. Św. Barbary w Pastuchowie. Podczas imprezy wystąpił także chór „Cantus” z Wambierzyc, który przybył na zaproszenie ks. Władysława. Występ został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Zobacz galerię zdjęć z imprezy “Śpiewajmy kolędy” w Czechach

Odbył się X Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

11.01.2011 r. na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej wystąpili: „Ciasteczkowe Przedszkole” Milikowice, „Tygryski” Przedszkole w Jaworzynie Śląskiej, „Jagódki” Przedszkole w Jaworzynie Śląskiej, Szkoła Podstawowa w Pastuchowie.

Zobacz galerię fotografii z X Gminnego Przeglądu Zespołów Jasełkowych w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Wypadek przejazd Piotrowice Świdnickie

Tragedia na przejeździe w Piotrowicach Świdnickich

inwestycje

Jakie inwestycje w 2021 roku?