w

10 lat temu – katastrofa w Bagieńcu, Jaworzyna w “M2 Ona i On”

Katastrofa budowlana w Bagieńcu

Od dzisiaj zapraszam Państwa do śledzenia cyklu “10 lat temu”, w którym będą publikowane wybrane artykuły i informacje sprzed dekady. Pierwszą odsłonę cyklu zaczynamy od przypomnienia historii ze wsi Bagieniec.

Katastrofa budowlana w Bagieńcu

Katastrofa budowlana w Bagieńcu

4 września 2010 r. we wsi Bagieniec doszło do katastrofy budowlanej. Pod 52-letnim, niepełnosprawnym mężczyzną zerwała się podłoga. Mieszkaniec Bagieńca resztkami sił, utrzymując się pozostałych fragmentów posadzki wzywał pomocy. Bawiąca się na sąsiedniej posesji 4-letnia Hania usłyszała hałas i wołanie o pomoc. Natychmiast zaalarmowała swoją babcię o wypadku. Dzięki szybkiej pomocy sąsiadów oraz straży pożarnej i pogotowia udało się wyciągnąć poszkodowanego z powstałego rumowiska. Mężczyzna oprócz drobnych urazów nie doznał poważniejszych obrażeń i przebywa obecnie w świdnickim szpitalu.

Jaworzyna Śląska w “M2 Ona i On”

Jaworzyna Śląska w M2 Ona i On

30 września 2020 r. naszą gminę odwiedziła ekipa Telewizji Polskiej S.A., która nagrywała materiał do programu „M2 Ona i On”. Prowadzący program: Pani Magdalena Pawlinow i Pan Marek Obszarny odwiedzili Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej i Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”.

Przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej otwarto boisko sportowe

Obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Piłkarze MKS Karolina zagrali ze Skalnikiem i Cukrownikiem

A na początku listopada doszło do sytuacji, w której MKS Karolina, Venus Nowice i Grom Witków w tej samej kolejce wygrały swoje mecze. Wszystkie trzy drużyny występowały wtedy w klasie A.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

10 lat portalu jaworzynka.info Jaworzyna Śląska

10 lat portalu jaworzynka.info

Konkurs polskie legendy jaworzyna śląska

Konkurs “Polskie legendy” rozstrzygnięty