w

10 lat temu – katastrofa w Bagieńcu, Jaworzyna w „M2 Ona i On”

Katastrofa budowlana w Bagieńcu

Od dzisiaj zapraszam Państwa do śledzenia cyklu „10 lat temu”, w którym będą publikowane wybrane artykuły i informacje sprzed dekady. Pierwszą odsłonę cyklu zaczynamy od przypomnienia historii ze wsi Bagieniec.

Katastrofa budowlana w Bagieńcu

Katastrofa budowlana w Bagieńcu

4 września 2010 r. we wsi Bagieniec doszło do katastrofy budowlanej. Pod 52-letnim, niepełnosprawnym mężczyzną zerwała się podłoga. Mieszkaniec Bagieńca resztkami sił, utrzymując się pozostałych fragmentów posadzki wzywał pomocy. Bawiąca się na sąsiedniej posesji 4-letnia Hania usłyszała hałas i wołanie o pomoc. Natychmiast zaalarmowała swoją babcię o wypadku. Dzięki szybkiej pomocy sąsiadów oraz straży pożarnej i pogotowia udało się wyciągnąć poszkodowanego z powstałego rumowiska. Mężczyzna oprócz drobnych urazów nie doznał poważniejszych obrażeń i przebywa obecnie w świdnickim szpitalu.

Jaworzyna Śląska w „M2 Ona i On”

Jaworzyna Śląska w M2 Ona i On

30 września 2020 r. naszą gminę odwiedziła ekipa Telewizji Polskiej S.A., która nagrywała materiał do programu „M2 Ona i On”. Prowadzący program: Pani Magdalena Pawlinow i Pan Marek Obszarny odwiedzili Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej i Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”.

Przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej otwarto boisko sportowe

Obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Piłkarze MKS Karolina zagrali ze Skalnikiem i Cukrownikiem

A na początku listopada doszło do sytuacji, w której MKS Karolina, Venus Nowice i Grom Witków w tej samej kolejce wygrały swoje mecze. Wszystkie trzy drużyny występowały wtedy w klasie A.

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
10 lat portalu jaworzynka.info Jaworzyna Śląska

10 lat portalu jaworzynka.info

Konkurs polskie legendy jaworzyna śląska

Konkurs „Polskie legendy” rozstrzygnięty