Wyniki Gminnych Zawodów Strażackich

20 maja odbyły się Miejsko – Gminne Zawody Pożarnicze. W tym roku gospodarzem zawodów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowicach. W organizacji i przygotowaniach  pomagały jej aktywnie miejscowa Rada Sołecka, LZS VENUS Nowice oraz  wielu mieszkańców wsi. Zawody swoją obecnością zaszczycili: Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Murdzek, Wicestarosta Świdnicki Pan Zygmunt Worsa oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy Pan st. bryg. Tomasz Szuszwalak.

Rywalizacja  przebiegała w kilku kategoriach wiekowych. W zmaganiach brały udział zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie. Połowę uczestników stanowiły drużyny młodzieżowe i dziecięce, co daje powody do optymizmu. W zawodach, wzorem ubiegłego roku, wystąpiła drużyna ochotników złożona z  pracowników firmy ZEBRA Sp. z o.o. w Jaworzynie Śląskiej.  Zawody przyciągnęły liczne grono gości i kibiców. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Sędziowska. Rywalizacja była zacięta, a o zajętych miejscach decydowały jak zwykle sekundy. Po zakończonej rywalizacji, trzech najmłodszych uczestników zawodów,
w samochodzie strażackim wykonanym przez druhów Ryszarda Majchrowicza i Kamila Pałkowskiego, w brawurowej akcji ratowniczej ugasiło pożar w przygotowanym na ten cel grillu. Ich pojazd wzbudził dużą sensację i zainteresowanie wszystkich obecnych. Za kierownicą tego mini wozu strażackiego udało się usiąść burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi, który osobiście przetestował pojazd.

Ostateczne rezultaty Zawodów:

w kategorii seniorzy:
1. OSP Bolesławice
2. OSP Pastuchów
3. OSP Jaworzyna Śląska
4. OSP Pasieczna
5. OSP ZEBRA Sk. z o.o.
6. OSP Piotrowice
7. OSP Nowice

w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 16 – 18 lat chłopcy:
1. OSP Nowice
2. OSP Pasieczna

w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 16 – 18 lat dziewczęta:
1. OSP Piotrowice
2. OSP Nowice

w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 12 – 15 lat chłopcy:
1. OSP Pastuchów
2. OSP Nowice
3. OSP Pasieczna

w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 12 – 15 lat dziewczęta:
1. OSP Jaworzyna Śląska
2. OSP Nowice

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Zobacz galerię zdjęć z zawodów.

Podobne artykuły