Mikołaj u seniorów

mik_sen1Emeryci zaprosili do swojego lokalu przy ul. Mickiewicza 7 Świętego Mikołaja. Oprócz seniorów czekały na niego dzieci z przedszkola samorządowego – grupa Kłapouszków. Seniorzy upiekli ciasto, na zajęciach klubowych własnoręcznie wykonali zabawki, a Pani Violetta Mazurek – prezes Fundacji „Spichlerz Kultury” ufundowała drobne upominki.

Seniorzy, młodym gościom opowiadali o Mikołaju w latach swojej młodości, a także czytali przedszkolakom bajki. Maluchy wykazały się bardzo patriotyczną postawą. Gdy przewodnicząca Związku poprosiła ich o zaśpiewanie jakiejś znanej piosenki, to na stojąco z szacunkiem zaśpiewały hymn Polski oraz już na wesoło, hymn przedszkolaków.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Zapraszając maluszki do swojego Klubu seniorzy chcieli podziękować „Kłapouszkom” i ich wychowawczyni pani Elżbiecie Kurnycie za pamięć o Seniorach z okazji Dnia Seniora i zaproszenie ich na spotkanie zorganizowane w przedszkolu 13 listopada. W zorganizowaniu mikołajkowego spotkania pomogła Fundacja „Spichlerz Kultury” z Bagieńca.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, ZERiL w Jaworzynie Śląskiej

mik_sen2

Podobne artykuły

Skomentuj