Kto do Sejmu, kto do Senatu?

Do wyborów parlamentarnych pozostał niecały miesiąc. Komisje Wyborcze zarejestrowały już listy kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat poselski bądź senatora. W przypadku wyborów do Sejmu, Jaworzyna Ślaska znajduje się w 2 okręgu wyborczym (OKW Wałbrzych), który obejmuje powiaty dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki. Łącznie w okręgu numer 2 uprawnionych do głosowania jest 558 795 obywateli, w tym w samej Gminie Jaworzyna Śląska 9 446. O osiem wolnych mandatów poselskich ubiega się w naszym okręgu 109 kandydatów.

W przypadku wyborów do Senatu znajdujemy się w 4 okręgu wyborczym (powiat świdnicki i dzierżoniowski), w którym uprawnionych do głosowania jest 277 816 osób. O mandat senatora ubiega się 6 osób, spośród których tylko jedna z nich będzie reprezentować nas w Senacie.

Za Państwową Komisją Wyborczą prezentujemy listy kandydatów do Sejmu i Senatu:

Kandydaci do Sejmu, okręg numer 2 (OKW Wałbrzych):

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – Zarejestrowana

1 Święczkowski Bogdan Roman , prokurator, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
2 Zalewska Anna Elżbieta , parlamentarzysta, Świebodzice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3 Wiązowski Waldemar Bogdan , energetyk, Oława, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
4 Dąbrowski Andrzej Wojciech , urzędnik samorządowy, Kłodzko, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5 Zieliński Kamil Krzysztof , ekonomista, Wałbrzych, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6 Bielawska Zuzanna , urzędnik samorządowy, Piława Górna, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7 Szumiejko Eugeniusz , astronom, Wrocław, nie należy do partii politycznej
8 Błasik Robert Artur , ekonomista, Jasienica, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
9 Gaszyńska Elżbieta , ekonomista, Świdnica, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10 Tyniec Jacek , przedsiębiorca, Polanica-Zdrój, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
11 Frankowska Iwona Krystyna , przedsiębiorca, Boguszów-Gorce, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
12 Furmanek Janusz Marian , artysta rzeźbiarz, Świdnica, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
13 Koczot Tomasz Kazimierz , inż. budownictwa, Kudowa-Zdrój, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
14 Mucha Beata Maria , organista, Wałbrzych, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
15 Natanek Wiesław , kolejarz, Lipa, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
16 Rejman Monika , pedagog, Głuszyca, nie należy do partii politycznej

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza – Zarejestrowana

1 Ratusznik Marek Walenty , architekt urbanista, Struga, członek partii Polska Jest Najważniejsza
2 Kaptur Wiesław , przedsiębiorca, Bielawa, członek partii Polska Jest Najważniejsza
3 Serwacka Beata , studentka, Chełm, nie należy do partii politycznej
4 Sitnik Danuta Joanna , nauczyciel, Niemcza, członek partii Polska Jest Najważniejsza
5 Szwiec Bartłomiej Jan , administratywista, Głogów, członek partii Polska Jest Najważniejsza
6 Łuczak Bogumiła Władysława , ekonomista, Boguszów – Gorce, nie należy do partii politycznej
7 Weiss Zenon Czesław , przedsiębiorca, Walim, nie należy do partii politycznej
8 Knapik – Szczygieł Marta Violetta , doradca biznesowy, Świdnica, członek partii Polska Jest Najważniejsza
9 Zając Ewa Anna , urzędnik, Wałbrzych, członek partii Polska Jest Najważniejsza
10 Dobrzańska Julia , studentka, Warszawa, nie należy do partii politycznej
11 Radomski Paweł , ekonomista, Głogów, członek partii Polska Jest Najważniejsza
12 Miładowska – Miszczak Maria Krystyna , ogrodnik, Głosków Letnisko, nie należy do partii politycznej
13 Śnieżek Tomasz Marek , przewodnik górski, Dzierżoniów, członek partii Polska Jest Najważniejsza

Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – Zarejestrowana

1 Marosz Danuta , polonistka, Wałbrzych, członek partii SLD
2 Dyduch Marek , przedsiębiorca, Wrocław, członek partii SLD
3 Łącki Adam Edward , ekonomista, Kłodzko, członek partii SLD
4 Kamińska Marzanna , politolog, Dzierżoniów, członek partii SLD
5 Fasuga Rafał Paweł , nauczyciel, Świdnica, członek partii SLD
6 Słatyńska Bożena Helena , pielęgniarka, Szczytna, członek partii SLD
7 Piątek Ewa Barbara , prawnik, Ząbkowice Śląskie, członek partii SLD
8 Godlewski Zygmunt , politolog, Dzierżoniów, członek partii SLD
9 Socha Ilona Małgorzata , pedagog, Wałbrzych, członek partii SLD
10 Gackiewicz Michał Krzysztof , ekonomista, Dzierżoniów, członek partii SLD
11 Dorosz Ewa Anna , nauczyciel, Głuszyca, członek partii SLD
12 Świątek Józef Jan , przedsiębiorca, Wałbrzych, członek partii KPEiR
13 Niewęgłowski Kazimierz , elektromonter, Ziębice, członek partii SLD
14 Tworzydło Bernadeta Monika , politolog, Mokrzeszów, członek partii KPEiR
15 Kubas Robert Waldemar , technik mechanik, Dzierżoniów, członek partii SLD
16 Szopian Elżbieta Antonina , księgowa, Stoszowice, członek partii SLD

Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Ruch Palikota – Zarejestrowana

1 Szymiec-Raczyńska Halina Jadwiga , lekarz, Dzierżoniów, członek partii Ruch Palikota
2 Wolski Bartłomiej Mateusz , przedsiębiorca, Kłodzko, członek partii Ruch Palikota
3 Lelito-Dąbrowa Grażyna Aniela , malarka, Szczawno-Zdrój, nie należy do partii politycznej
4 Płoski Krzysztof Mirosław , przedsiębiorca, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
5 Rybak Danuta Anna , prawnik, Ząbkowice Śląskie, nie należy do partii politycznej
6 Sawiel Aleksandra Józefa , pedagog szkolny, Świdnica, członek partii Ruch Palikota
7 Lewandowski Piotr Łukasz , student, Świebodzice, nie należy do partii politycznej
8 Piszczatowska-Hołub Katarzyna Barbara , fizjoterapeuta, Bielawa, członek partii Ruch Palikota
9 Drapała Sebastian Marek , ekonomista, Wałbrzych, członek partii Ruch Palikota
10 Rybicka Barbara Maria , emerytka, Łagiewniki, nie należy do partii politycznej
11 Krzysztofek Jerzy , pracownik budowlany, Wałbrzych, członek partii RACJA PL
12 Gaik Krzysztof Jerzy , informatyk, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
13 Kubat Krystyna Karolina , emerytka, Korytów, członek partii Ruch Palikota
14 Stasiak Marek Aleksander , inspektor BHP, Wałbrzych, członek partii RACJA PL
15 Kroczak Anna Elżbieta , bez zawodu, Pieszyce, członek partii Ruch Palikota
16 Zborowski Tomasz Łukasz , montażysta, Wałbrzych, członek partii RACJA PL

Lista nr 5 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – Zarejestrowana

1 Niebieszczański Ryszard Wiktor , pracownik samorządowy, Jaszkowa Dolna, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
2 Kurzawa Jarosław , przedsiębiorca, Wiśniowa, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
3 Cal Grażyna Joanna , nauczyciel, Brzeźnica, nie należy do partii politycznej
4 Zibrow Andrzej , inżynier mechanik, Wałbrzych, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
5 Wiszniewska Elżbieta , emeryt, Świebodzice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
6 Węgrzyn Andrzej Waldemar , nauczyciel akademicki, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
7 Mesjasz Joanna , pracownik naukowy, Polanica-Zdrój, nie należy do partii politycznej
8 Nowak Ryszard Mieczysław , pracownik samorządowy, Ziębice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
9 Korzewicz Monika , pracownik administracji rządowej, Ząbki, nie należy do partii politycznej
10 Łuciów Marek Jerzy , technik rolnik, Bielawa, nie należy do partii politycznej
11 Siemczonek Barbara Łucja , pielęgniarka, Wambierzyce, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
12 Piela Sylwia , ekonomista, Rybnica Leśna, nie należy do partii politycznej
13 Longawa Stanisław Tadeusz , prawnik, Szalejów Dolny, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
14 Kowalczyk Zenon Jacek , strażak, Jugów, nie należy do partii politycznej
15 Marchlewski Grzegorz Ryszard , przedsiębiorca, Kostrza, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
16 Jaworska Dorota Adriana , funkcjonariusz policji, Bystrzyca Kłodzka, nie należy do partii politycznej

Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80 – Zarejestrowana

1 Ponitka Jan Zenon , elektromechanik, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
2 Patro Izabela Magdalena , politolog, Świdnica, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
3 Michalak Ryszard Stanisław , agent ubezpieczeniowy, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
4 Grochalska Danuta Bernarda , nauczyciel, Gorzanów, nie należy do partii politycznej
5 Kwiatkowski Waldemar Bolesław , mechanik, Jaworzyna Śląska, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
6 Krupa Rafał Jan , technik budowlaniec, Ścinawica, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
7 Kandyba Anna , kelnerka, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
8 Łojowska Marzena Agata , pielęgniarka, Ziębice, nie należy do partii politycznej
9 Kurek Alicja Kinga , fizykoterapeuta, Grodziszcze, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
10 Piwońska Elżbieta Izabela , pielęgniarka, Nowa Ruda, nie należy do partii politycznej
11 Kasperek Mariusz , handlowiec, Świdnica, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
12 Jaciuk Robert Bogusław , ochroniarz, Ząbkowice Śląskie, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
13 Kurzydlak Daniel Andrzej , górnik, Wałbrzych, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
14 Kandyba Maja , kelnerka, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
15 Bolechowski Tomasz Wojciech , handlowiec, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
16 Łojowski Grzegorz Józef , nauczyciel, Ziębice, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – Zarejestrowana

1 Mrzygłocka Izabela Katarzyna , ekonomista, Wałbrzych, członek partii Platforma Obywatelska RP
2 Szulc Jakub Maciej , ekonomista, Kłodzko, członek partii Platforma Obywatelska RP
3 Smolarz Tomasz , parlamentarzysta, Dzierżoniów, członek partii Platforma Obywatelska RP
4 Wielichowska Monika , ekonomista, Nowa Ruda, członek partii Platforma Obywatelska RP
5 Jagła Robert Aleksander , menadżer, Wierzbna, członek partii Platforma Obywatelska RP
6 Organiściak Jerzy , przedsiębiorca, Olbrachcice Wielkie, członek partii Platforma Obywatelska RP
7 Kołacz-Leszczyńska Agnieszka Maria , pracownik samorządowy, Wałbrzych, członek partii Platforma Obywatelska RP
8 Gromadzka Dorota , inżynier budownictwa lądowego, Dzierżoniów, członek partii Platforma Obywatelska RP
9 Świło Teresa , przedsiębiorca, Świdnica, członek partii Platforma Obywatelska RP
10 Szczygieł Zbigniew , oficer pożarnictwa, Świdnica, członek partii Platforma Obywatelska RP
11 Adamska Jadwiga Monika , pracownik administracji rządowej, Kamieniec Ząbkowicki, członek partii Platforma Obywatelska RP
12 Linard-Krawczyńska Malwina Małgorzata , lekarz medycyny, Świdnica, nie należy do partii politycznej
13 Konieczna-Enözel Dorota , przedsiębiorca, Pieszyce, członek partii Platforma Obywatelska RP
14 Rudzińska Grażyna Maria , rencistka, Wałbrzych, członek partii Platforma Obywatelska RP
15 Prostak Paweł Władysław , logistyk, Dobromierz, nie należy do partii politycznej
16 Piotrowicz Zbigniew , psycholog, Lądek-Zdrój, członek partii Platforma Obywatelska RP

Kandydaci do Senatu, okręg wyborczy numer 4 (OKW Wałbrzych):

Badora Maciej Adam , Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość adwokat, Wałbrzych, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
Chlebowski Zbigniew , Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Chlebowskiego ekonomista, Wierzbna, nie należy do partii politycznej
Kilian Wiesław , Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP mgr administracji, Wrocław, nie należy do partii politycznej
Marciniak Andrzej , Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe ekonomista, Wałbrzych, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
Rataj Henryk , Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej politolog, Świdnica, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
Wild Patryk Edward , Komitet Wyborczy Wyborców Rafał Dutkiewicz architekt, Srebrna Góra, nie należy do partii politycznej

Podobne artykuły

2 Thoughts to “Kto do Sejmu, kto do Senatu?”

  1. libra

    O znowu Waldziu się pcha

  2. pit

    Boże ile nierobów :/

Skomentuj

Twój komentarz