w

W VI kolejce Tęcza na minusie

_IGP1622Bardzo dobre wyniki w 6 kolejce rozgrywek piłkarskich zanotowały prawie wszystkie drużyny piłkarskie z terenu naszej gminy. Piłkarze MKS Karolina występujący w lidze okręgowej wygrali na dalekim wyjeździe do Stronia Sląskiego z miejscowym Kryształem 3:4.

Mecz  z Kryształem Stronie Śląskie na boisku rywala zgodnie z przewidywaniami był bardzo trudny. W pierwszych 40 minutach tego spotkania nie wiele działo się na boisku. W tym fragmencie gry obie drużyny miały po jednej sytuacji do zdobycia gola.
Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na boisku w Stroniu Śląskim musieli czekać do 38 minuty spotkania. Cała akcja zaczęła się z prawej strony, gdy Reich dośrodkował z prawej strony. Bramkarz gospodarzy wypiąstkował piłkę pod nogi Pieniążka, a ten zgrał futbolówkę do Mateusza Ptaka, który przelobował golkipera Kryształu. Po tej sytuacji w 42. minucie bramkarz gospodarzy musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kolana, a w jego miejsce wszedł zawodnik z pola. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Ignatowicz, który wykorzystał świetne podanie Ptaka i nie miał problemu umieszczenia piłki w siatce w sytuacji sam na sam.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęła nasza drużyna, ale niestety nie stworzyła żadnej bramkowej sytuacji. W 56 minucie gospodarze zdobywają bramkę kontaktową po rzucie rożnym. Pomocnik Kryształu dośrodkował w pole karne wprost na głowę niepilnowanego zawodnika, który pewnym strzałem pokonał Leletkę. W 66 minucie meczu na 3:1 wyprowadza nas wprowadzony chwilę wcześniej Dąbrowski, który wykorzystał świetne podanie od Mojsy i w sytuacji sam na sam wpakował piłkę do bramki.
W 68 minucie gospodarze wywalczyli karnego po faulu Piotrowskiego. Zawodnik ze Stronia Śląskiego pewnie wykorzystał „jedenastkę” i mieliśmy wynik 3:2 dla MKS Karolina. W 70 minucie spotkania sędzia główny zawodów podyktował kolejny rzut karny tym razem dla naszej drużyny. W polu karnym faulowany był Dąbrowski, a do piłki podszedł M. Krawczyk i pewnie wykorzystał ten stały fragment gry. W doliczonym czasie gry drugiej połowy piłkarz ze Stronia Ślaskiego dograł w pole karne z rzutu rożnego na głowę swojego kolegi, który trafił w poprzeczkę, a do piłki dopadł napastnik Kryształu i dobił ją do bramki strzeżonej przez Leletkę.

Unia Złoty Stok – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:2

W I grupie wałbrzyskiej A klasy seniorów Grom Witków na własnym boisku zmasakrował Gwarka Wałbrzych 5:1, a piłkarze Venus Nowice pewnie pokonali Białego Orła z Mieroszowa 3:0. Jedynie Tęcza Bolesławice zanotowała porażkę, grając na wyjeździe z Cukrownikiem Pszenno. Wynik tego ostatniego spotkania to 3:2 dla Pszenna.