Udane zakończenie sezonu i awans MKS Karolina Jaworzyna Śląska

Właśnie rozpoczął się nowy etap w historii jaworzyńskiego klubu MKS Karolina Jaworzyna Śląska. Piłkarska drużyna seniorów dzięki zwycięstwu na własnym boisku 3-1 nad Zamkiem Kamieniec zapewniła sobie awans do nowej czwartej ligi. Niesamowitym kunsztem strzeleckim popisał się Grzegorz Ignatowicz, który trzykrotnie trafiał do bramki rywala. Ostatnie jego trafienie było niezwykłej urody.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy, którzy od pierwszych minut chcieli wyjść na prowadzenie. Zamek nastawiony na kontry za wszelką cenę chciał zaskoczyć defensywę Biało-niebieskich. Pierwsza bramka padła dopiero w 27 minucie z rzutu karnego. W polu karnym faulowany był Ignatowicz, który chwilę później wyprowadził Karolinę na prowadzenie skutecznie wykonując jedenastkę. Niewiele ponad dziesięć minut później po podaniu Schmidta nasz strzelec wyborowy podwyższył na 2-0 strzelając w długi róg. Kwadrans po przerwie kapitalne trafienie i hat-tricka zapisał „Giena”, który potężnie uderzył po minięciu obrońcy tuż pod poprzeczkę znajdując się w trudnej pozycji. Osiem minut później goście za sprawą Sopucha zdobyli honorowe trafienie. W 83 minucie Ignatowicz schodząc z boiska (zmiana za Janiszewskiego) otrzymał gromkie „DZIĘKUJEMY” od kibiców zgromadzonych na stadionie oraz burzę braw.

Skład MKS B&W Karolina: Leletko, D. Tymcik, Mrowiec, Salamon, M. Rosiak, Tatuśko, J. Rosiak (68′ B. Tymcik), Mróz, Schmidt (76′ Adamowicz), Ptak, Ignatowicz (83′ Janiszewski) oraz Wajdzik, Borowy, Marmajewski.

Skład Zamka Kamieniec: Trybek, Albrecht, Bierut (57′ Arendarski), Burczak, Deryło, Pasternak (ż), Paw, Alex Silva, Rychter, Sopuch, Szydełko.

Po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała euforia na stadionie w Jaworzynie. Zawodnicy oraz działacze klubu świętowali historyczny awans w towarzystwie kibiców! Zarząd MKS B&W Karolina pragnie serdecznie podziękować zawodnikom za zaangażowanie oraz kibicom za wsparcie i doping podczas całego sezonu!