9 grudnia br. trzydziestu czterech młodych szachistów z Gminy Jaworzyna Śląska wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym. Turniej został zorganizowany z inicjatywy Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, w której siedzibie odbył się. Szachiści rozegrali pięć rund, tempem 15 minut na zawodnika, w dwóch grupach wiekowych (starsza: kl. V-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum; młodsza: kl. 0-IV).
W grupie starszej wśród chłopców triumfował Łukasz Cieślak przed Michałem Michalskim (obydwaj Gimnazjum Jaworzyna Śl.) oraz przed Jakubem Żelaznym (SP Jaworzyna Śl.). Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Zuzanna Kozycz przed Pauliną Zywer (obydwie Gimnazjum Jaworzyna Śl.) oraz Aleksandrą Hajduk (SP Jaworzyna Śl.).
W grupie młodszej zwyciężył Miłosz Kozycz przed Jakubem Koziełem oraz Michałem Charytanowiczem (wszyscy SP Jaworzyna Śl.). Najlepszą dziewczynką była Aleksandra Cichocka (również SP Jaworzyna Śl.).
Cenne nagrody dla najlepszych oraz słodkie upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników wręczyli: Pan Marek Zawisza – Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej, Pan Łukasz Czajkowski – Prezes MKS Karolina Jaworzyna Śląska oraz Pani Teresa Gawron – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.
Turniej nie odbyłby się wsparcia organizacyjnego Pani Anny Kruk oraz sędziego głównego Turnieju Pana Marcina Korzekwy.
Klasyfikacja generalna Grupy A (Gimnazjum oraz klasy V-VI SP)
M-ce | Nazwisko Imię | Klasa | Pkt. | MBch. | S.B. |
1 | Cieślak, Łukasz | kl. 3 gim. | 5.0 | 9.00 | 15.00 |
2 | Michalski, Michał | kl. 3 gim. | 4.0 | 9.00 | 12.00 |
3 | Kozycz, Zuzanna | kl. 2 gim. | 4.0 | 9.00 | 11.00 |
4 | Żelazny, Jakub | kl. 6 | 3.0 | 11.00 | 9.00 |
5 | Zywer, Paulina | kl. 2 gim. | 3.0 | 8.00 | 6.00 |
6 | Hajduk, Aleksandra | kl. 6 | 3.0 | 8.00 | 7.00 |
7 | Beker, Igor | kl. 6 | 3.0 | 8.00 | 5.50 |
8 | Cichocki, Adrian | kl. 5 | 3.0 | 7.50 | 5.50 |
9 | Anioł, Jakub | kl. 6 | 3.0 | 5.50 | 4.50 |
10 | Dawid, Iza | kl. 6 | 2.0 | 7.50 | 3.00 |
11 | Rachelski, Beniamin | kl. 5 | 2.0 | 7.00 | 1.50 |
12 | Zarzeczna, Natalia | kl. 6 | 2.0 | 7.00 | 1.50 |
13 | Jacek, Dariusz | kl. 6 | 2.0 | 7.00 | 2.50 |
14 | Rachelski, Kacper | kl. 5 | 2.0 | 5.00 | 2.50 |
15 | Juszczyk, Daniel | kl. 6 | 1.5 | 6.50 | 1.00 |
16 | Wielg, Piotr | kl. 6 | 1.5 | 5.50 | 1.00 |
17 | Majewski, Mateusz | kl. 5 | 1.0 | 6.00 | 0.00 |
Klasyfikacja generalna Grupy B (Klasy 0-IV SP)
M-ce | Nazwisko Imię | Klasa | Pkt. | MBch. | Bch. |
1 | Kozycz, Miłosz | kl. 4 | 4.5 | 8.50 | 14.50 |
2 | Kozieł, Jakub | kl. 3 | 4.0 | 10.00 | 15.00 |
3 | Charytanowicz, Michał | kl. 3 | 4.0 | 8.00 | 13.50 |
4 | Gwardzik, Kamil | kl. 2 | 3.5 | 7.50 | 13.50 |
5 | Okarmus, Ksawier | kl. 3 | 3.0 | 9.50 | 14.50 |
6 | Bielawski, Bartosz | kl. 3 | 3.0 | 7.00 | 12.00 |
7 | Rachelski, Miłosz | kl. 2 | 3.0 | 7.00 | 12.00 |
8 | Radziszewski, Paweł | kl. 3 | 3.0 | 6.50 | 12.00 |
9 | Janes, Tomasz | kl. 3 | 2.5 | 9.00 | 14.00 |
10 | Cichocka, Aleksandra | kl. 2 | 2.5 | 6.00 | 10.50 |
11 | Rogalski, Adrian | kl. 3 | 2.5 | 5.00 | 9.00 |
12 | Gołąb, Miłosz | kl. 1 | 2.5 | 4.50 | 9.00 |
13 | Sowa, Oskar | kl. 1 | 2.0 | 8.00 | 12.50 |
14 | Pietrzak, Jakub | kl. 4 | 1.5 | 7.50 | 13.50 |
15 | Prymas, Kacper | kl. 2 | 1.5 | 5.50 | 9.00 |
16 | Cichocki, Piotr | kl. 3 | 1.0 | 7.00 | 11.00 |
17 | Jaroszewski, Gracjan | kl. 1 | 1.0 | 6.00 | 11.00 |
źródło: www.mkskarolina.pl fot.: M. Korzekwa