w

Sukces młodych lekkoatletów z Jaworzyny

gimnazjum jaworzyna śląska

gimnazjum18.05.2015 r. odbył się finał strefowy w zawodach lekkoatletycznych (byłe województwo wałbrzyskie). Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej, zdobywając pięć medali. Gil Mateusz zdobył złoty medal w skoku w dal z świetnym wynikiem = 6.02m. Jest to drugi wynik w historii gimnazjum. Srebrne medale zdobyli Musielewicz Bartosz też w skoku w dal z bardzo dobrym wynikiem 5.77m oraz sztafeta 4x100m, która startowała w składzie : Wójtowicz Wojciech, Dziedzic Przemysław, Smoliński Patryk, Musielewicz Bartosz, uzyskując bardzo dobry czas = 49.79s.  Trzecie miejsca nagrodzone brązowymi medalami zajęli: Wójtowicz Wojciech w skoku w dal osiągnął 5.55m, Krajdocha Patryk w rzucie oszczepem z bardzo dobrym wynikiem 35.40m.
Prymula Kinga w skoku w dal była czwarta, uzyskała 4.35m. Dziedzic Przemysław był również czwarty w rzucie oszczepem z wynikiem 30.40m. W rzucie oszczepem dziewcząt Strzelczyk Weronika uzyskała szóstą odległość = 18.10m.

Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do finału dolnośląskiego w zawodach lekkoatletycznych, które odbędą się we Wrocławiu. Pozostałe godne odnotowania wyniki to: Chwałek Sandra w biegu na dystansie 100m była X, a Młynarska Wiktoria w skoku w dal zajęła XI miejsce.

źródło: Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej