Sara Tonder Mistrzynią Dolnego Śląska

W rozegranych w minioną niedzielę, 3 czerwca 2012 roku VIII Grand Prix MTB Solidarności, które było jednocześnie Mistrzostwami Dolnego Śląska Młodzików i Młodziczek, zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego “Karolina” – Sara Tonder – zdobyła tytuł Mistrzyni regionu na rok 2012. To nie koniec sukcesów klubu z Jaworzyny Śląskiej, ponieważ brązowy medal w tej samej kategorii zdobyła Paulina Pastuszek.

Warto podkreślić, że obie zawodniczki startują w kategorii Młodziczek od tego roku, za specjalnym zezwoleniem Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, pod względem wieku klasyfikują się do kategorii żakiń (młodszej).

Pozostali zawodnicy sekcji kolarskiej MKS Karolina w innych kategoriach zajęli następujące miejsca. W kategorii Żaków drugi był Bartosz Smereczniak, trzeci Jakub Biliński, czwarty Jakub Żuraw, ósmy Jakub Lisiecki. W kategorii Żakinie druga była Kamila Pastuszek a piąta Aleksandra Hajduk. W Kategorii Junior młodszy szósty był Grzegorz Dobroń, dziesiąty Patryk Ragan, dwunasty Karol Chmielowiec. W kategorii Elita Kobiet piąta była Kamila Szewczyk, a w kategorii junior Radosław Stempniak zajął siódme miejsce.

VIII Grand Prix MTB Solidarności, 03.06.2012 r.