w

Rozgrywki ligowe – nikt nie zdobył punktów

IMGP4255Zarówno w lidze okręgowej, jak i w klasie “A” piłkarze seniorskich drużyn z terenu naszej gminy nie zdobyli żadnego punktu. Na własnym boisku w Jaworzynie Śląskiej seniorzy MKS Karolina przegrali z Unią Złoty Stok 1:3. Na prowadzenie pierwsza wyszła drużyna gości. Stało się to już w 16 minucie, a taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie i przeprowadzonych w niej zmianach, w 61 minucie po dobrym dograniu Grzegorza Furmankiewicza piłkę w bramce rywali umieścił Ireneusz Chrzanowski. Niestety niespełna kwadrans później bramkę strzelają zawodnicy ze Złotego Stoku, a chwilę później drugą żzółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Mateusz Wirchniański, osłabiając jaworzyńską drużynę.

Pomimo tego zawodnicy MKS Karolina nie poddawali się i byli bliscy kolejnego wyrównania, jednak Radosław Piech strzelając głową trafia w słupek. Do końca spotkania nie udało się już jednak wyrównać, a w doliczonym czasie gry drużyna Unii strzela kolejną bramkę, ustalając wynik spotkania na 1:3. Po tej przegranej MKS ma zaledwie dwa punkty przewagi nad drużynami ze strefy spadkowej.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania MKS Karolina – Unia Złoty Stok

W klasie “A” Tęcza Bolesławice przegrała na własnym boisku z KS Walim 3:5 i to kolejny mecz, w którym nie zdobywa punktów. Z dorobkiem 17 punktów Tęcza zamyka tabelę ligową. Piłkarze Venus Nowice ulegli na wyjeździe Włókniarzowi Głuszyca 1:2, a Grom Witków niespodziewanie przegrał w Mrowinach z Zielonymi stosunkiem 1:2 .