Pierwsze zwycięstwo seniorów MKS Karolina na wyjeździe

Piłka nożna Jaworzyna Śląska
Piłka nożna

W meczu dziesiątej kolejki IV ligi dolnośląskiej MKS B&W Karolina pokonał w Wołowie MKP 1-2. Bramkę dla zespołu z Jaworzyny zdobył Marcin Rogowski natomiast druga zaliczona została jako trafienie samobójcze.

Mecz rozpoczął się od mocnego wejścia gości, którzy w pierwszych minutach osiągnęli przewagę i prowadzili grę. Efektem tego była bramka na 0-1. Grzegorz Ignatowicz świetnie przyjął piłkę w polu karnym, wycofał ją na przedpole a stamtąd Marcin Rogowski uderzył i wyprowadził od 15 minuty Karolinę na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie nie padną już bramki tuż przed przerwą na 0-2 trafił Mateusz Rakowski, który niefortunnie interweniował przy przecinaniu zagrania Szymona Borowego. W drugiej części to gospodarze bardziej ochoczo atakowali ale bramkę zdobyli zbyt późno bo dopiero w 87 minucie z rzutu karnego za sprawą Kamila Ramiączka. Pomimo doliczonych czterech minut MKP nie zdołał odrobić strat.

Było to pierwsze wyjazdowe i drugie z rzędu zwycięstwo. Warto dodać, że nasz zespół dzięki temu kontynuuje passę meczów bez porażki, która trwa od 1 października.

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, Borowy (64′ Krawczyk), Czernicki, Ignatowicz  (61′ D. Tymcik), Mrowiec, Mróz (78′ Stanoch), Ptak (87′ Adamowicz ), Rogowski (46′ Roszak), J. Rosiak (46′ Tatuśko ), M. Rosiak, Salamon oraz Jaszowski.

Skład MKP Wołów: Idziorek, Adamczak  (72′ Adamczyk), Czyżowicz, Rakowski, Śniechowski (79′ Lofek), Gawron, Bania (63′ Wiraszka ), Kozak (56′ Włodarczyk), Kazimierowicz, Wiktorowski (46′ Ramiączek), Marcinkowski (72′ Harwas) oraz Jankowski.

źródło: MKS Karolina