Nie śmieszny piłkarski kabaret

karolina_szczawno_19Podczas 24 kolejki ligi okręgowej seniorów, która została rozegrana w miniony weekend, padły następujące wyniki:

Zjednoczeni Ścinawka Średnia – Bielawianka II Bielawa 3:0 w/o

Piłkarze Gromu Witków, którzy walczyli z ostatnią drużyną tabeli, zdołali jedynie zremisować 2:2 po golach Przemysława Kloca i Adriana Skolimowskiego. Grom zdobył 1 punkt i nadal utrzymuje się nad strefą spadkową.
W Jaworzynie Śląskiej piłkarze MKS Karolina zmierzyli się z liderem tabeli – MKS Szczawno Zdrój. Mecz był rozgrywany w ciężkich warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu. Zapowiadany jako hit kolejki mecz okazał się bardzo emocjonujący. Szkoda jednak, że w negatywnym znaczeniu tego słowa. Wszystko w związku z kontrowersyjną pracą arbitrów  tego spotkania, z wiodącym prym sędzią głównym: Dariuszem Szylarem. Karolina od początku starała się narzucić rywalom swój styl gry, co doprowadziło do zdobycia bramki w 20 minucie przez Grzegorza Ignatowicza. Od tego momentu na boisku rozpoczyna się kabaret z sędzią Szylarem w roli głównej. W 27 minucie sędzia dopatruje się faulu na stojącym w murze zawodniku Szczawna i pokazuje czerwony kartonik Tymcikowi. Karolina gra od tego momentu w dziesiątkę, jednak pomimo tego lider ligi okręgowej nie potrafi znaleźć sposobu aby dobrać się do bramki jaworzynian. Po przerwie na boisku kibice mogli obserwować dalszy ciąg sędziowskiego kabaretu. Tuż po gwizdku rozpoczynającym druga część gry sędzia za faul pokazuje drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik Patrykowi Krzeczowskiemu. Karolina gra już w dziewiątkę, ale faworyt spotkania przez następne dziesięć minut nie radzi sobie z wpakowaniem futbolówki w siatkę Karoliny. W 55 minucie po strzale z rzutu wolnego Szczawno doprowadza do wyrównania, a w 70 minucie wychodzi na prowadzenie 1:2. Karolina w końcówce spotkania rzuca się do desperackiego ataku, jednocześnie dzielnie broniąc się przed kontrami przeciwnika. Na pięć minut przed końcem spotkania w polu karnym bezpardonowo faulowany jest wychodzący na czystą pozycję Ptak, lecz sędzia zamiast wapna pokazuje przywilej korzyści, z czym nie może pogodzić się Grzegorz Ignatowicz i zostaje za obrazę sędziego wyrzucony z boiska (czerwona kartka). Karolina pozostaje w ósemkę. Sytuacja na boisku wymyka się sędziemu głównemu spod kontroli. Na murawę wbiegają wzburzeni kibice, a sędzia kończy spotkanie przed czasem, ze względu na naruszenie jego dóbr osobistych. Kilka minut później przed pomieszczeniami klubowymi, gdzie udali się sędziowie, liczna grupa kibiców skanduje “Złodzieje!”. Kibice z niesmakiem opuszczają obiekt sportowy.

źródło: MKS Karolina, własne

MKS Karolina – MKS Szczawno Zdrój, 11.05.2013 r.

Polska Biega w Jaworzynie Śląskiej, 18.05.2013 r.