MKS Karolina Jaworzyna Śląska w IV lidze po zwycięstwie z Tuszynem

Niesamowity przebieg miało spotkanie przedostatniej kolejki klasy okręgowej pomiędzy Victorią Tuszyn a MKS B&W Karolina Jaworzyna Śląska. Jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania Biało-niebiescy przegrywali 1-0. Losy meczu i awansu do IV ligi przypieczętowały gole Salamona i Ignatowicza!

Po 15 minutach nasi zawodnicy przegrywali 1-0 po fatalnym błędzie w obronie i trafieniu Kossakowskiego. Pomimo dwóch dogodnych okazji na strzelenie bramki oraz słupka schodzili do szatni po pierwszej części gry jako pokonani. W drugiej połowie gospodarze mogli podwyższyć wynik z rzutu karnego, ale kapitalną interwencją popisał się Wajdzik. To wydarzenie boiskowe odmieniło tok meczu. W 90 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Ptaka na bramkę zamienił Salamon a dwie minuty później Ignatowicz po podaniu Borowego położył bramkarza na ziemię, minął go i umieścił piłkę w siatce. Korzystny wynik ze Świebodzic, gdzie gospodarze wygrali z LKS Bystrzyca 2-1 oznaczał, że od nowego sezonu Karolina zagra w nowej czwartej lidze!

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, Borowy, Salamon (ż), M. Rosiak, D. Tymcik (60′ Janiszewski), J. Rosiak, Ptak (ż), B. Tymcik (55′ Adamowicz), Ignatowicz, Tatuśko, Schmidt oraz Leletko, Marmajewski, Mrowiec.

Skład Victorii Tuszyn: Kowalski, Błaszczyk (ż), Bohajczuk (ż) (78′ Cwenar), Ciemski (35′ Rakoczy), Gawryszewski, Grzywiński (84′ Korbecki(ż)), Kaja, Kossakowski, Kuśmierek, Podleśny, Śliżewski (59′ Marczak) oraz Słonecki.

źródło: MKS Karolina