MKS Jaworzyna Śląska rozgromił Dziećmorowice

Seniorzy MKS Karolina Jaworzyna Śląska kolejny raz podtrzymali swoją dobrą passę meczów bez porażki.  W ostatnim meczu zespół trenera Idziaka strzelił przedostatnim Sudetom pięć bramek. Tradycyjnie druga część gry była lepsza w wykonaniu biało-niebieskich.

Dominacja naszego zespołu przez całe 90 minut nie ulegała wątpliwości. Gospodarze nastawili się na kontrataki, które w drugiej połowie mogły przynieść honorowe trafienie. Wynik w 26 minucie otworzył Schmidt, który otrzymał dokładne podanie ze skrzydła od Mrowca i wyprowadził gości na prowadzenie. Pomimo dobrych okazji do podwyższenia wyniku, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego natarcia Karoliny. Przed swoimi szansami stawali: Ptak, Ignatowicz oraz Schmidt. Ten ostatni w 61 minucie dostał bardzo dokładne, prostopadłe podanie od Ptaka z głębi pola, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił po długim rogu, umieszczając piłkę tuż obok słupka. Pięć minut później było 0-3. Ignatowicz w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował zimną krew i lobem pokonał golkipera Sudetów. W ostatnich czterech minutach pojedynku trafiali jeszcze: Ignatowicz (po pięknym rajdzie z piłką i podaniu na piąty metr Janiszewskiego – patrz foto) oraz Salamon (po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Adamowicza).

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Borowy (77′ Tymcik B.), Mrowiec, Salamon, M. Rosiak, Tatuśko (75′ Adamowicz), Ptak (83′ Janiszewski), Mróz, Schmidt, J. Rosiak, Ignatowicz oraz Tymcik D., Idziak, Marmajewski, Leletko.

źródło: MKS Karolina

Projekt „Wyłącz się. Włącz się do życia”