w

MKS i Grom zwyciężąją przed zimową przerwą

gornik_mks24Po emocjonującym pojedynku seniorzy MKS Karolina wygrali z Victorią Świebodzice 1:0 (0:0). Trzy punkty pozostały w Jaworzynie, choć przewagę wizualną na boisku miała drużyna przyjezdna, która w drugiej połowie grała w osłabieniu po czerwonej kartce.

Zespół z Jaworzyny Śląskiej zagrał w defensywie dobrze, aczkolwiek w niektórych momentach chaotycznie. Dużo pracy w tym spotkaniu miał bramkarz MKS’u – Mariusz Wojcieszek. Niejednokrotnie był zmuszany do interwencji i tylko raz popełnił rażący błąd, który mogli wykorzystać goście. Nasza drużyna ponownie pokazała charakter, monolit i cierpliwość. W trudnych chwilach nie zwątpiła w sukces i możliwość zwycięstwa. Zwycięską bramkę strzelił powracający do zespołu Maciej Pieniążek.  Zaowocowała ona ósmym zwycięstwem w tym sezonie i dała piątą pozycję w tabeli na czas zimowej przerwy w rozgrywkach.

MKS Karolina–Victoria Świebodzice 1 – 0

MKS Karolina: Wojcieszek, Krawczyk, Durma, Kurzeja, Turzański, Tymcik, Łucyk, Pieniążek, Ptak, Ignatowicz, Slatan oraz Zielonka.
Skład MKS Victorii Świebodzice: Michno, Sadowski, Niemczyk, Borgoń, Meges, Słapek, Kmieciak, Drąg, Rogowski, Martynoga, Bałut oraz Baczyński.

Zdrój Jedlina Zdrój – Trojan Lądek Zdrój 4 – 3

W klasie A, po zaciętym spotkaniu, które rozstrzygnęło się w doliczonym czasie, Grom Witków pokonał na wyjeździe drużynę Jokera z Jaczkowa 4:3. Piłkarze Venus Nowice, grając na własnym boisku,  ulegli zaś Czarnym Wałbrzych 1:2, chociaż na przerwę schodzili wygrywając 1:0. Grom Witków z dorobkiem 39 punktów znajduje się na drugim miejscu tabeli ligowej, natomiast Venus Nowice z 18 punktami przeczekają przerwę zimową na 10 pozycji klasy “A”.