Mistrz jest tylko jeden – Darbor

IMGP6583,,2 ligę mamy, nikomu jej nie oddamy!” – tak śpiewały zawodniczki DARBORU ciesząc ze zwycięstwa 3:2, odniesionego w Szczawnie Zdroju z vice liderem tabeli Victorią Aglomeracją  Wałbrzych. Zwycięstwem tym udowodniły że są najlepsze w lidze i na przekór niektórym awansowały do 2 ligi.

Wiadomo było, że mecz w Szczawnie Zdroju nie będzie spacerkiem i że gospodynie będą chciały za wszelką cenne zrewanżować się DARBOROWI za porażkę w Bolesławicach. I rzeczywiście – Victoria Aglomeracja od samego początku ruszyła do ataku i już w 1′ umieściła piłkę w bramce Darboru, jednak boczny sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki. Miejscowe nie zwalniały tempa i ciągle atakowały, stwarzając kolejne dogodne sytuacje. Dobra gra Victorii wreszcie przyniosła upragnioną bramkę – akcja poszła prawą stroną boiska – aktywna w pierwszej połowie Najbuk huknęła zza pola karnego pod poprzeczkę i w 11′ Darbor przegrywał 0:1. Gdy wydawało się, że Victoria dowiezie jednobramkowe prowadzenie do przerwy, w 40’przed polem karnym faulowana została Klaudia Kurosz. Był to około 25 metr od bramki. Do rzutu wolnego podeszła Wiktoria Kudyba, która mocnym strzałem wpakowała piłkę w lewe okienko bramki Wałbrzyszanek i zrobiło się 1:1.

W przerwie meczu zawodniczki Darboru dostały reprymendę od trenera Rafała Sarnickiego i zaczęły wreszcie grać powoli przejmując inicjatywę na boisku. Widać było większe zaangażowanie w grę, co przyniosło późniejszy efekt.  W 67′ Darbor wychodzi na prowadzenie 2:1. Wałbrzyszanki nie zdołały wybić opadającej piłki, co skrzętnie wykorzystuje Klaudia Kurosz, posyłając piłkę do siatki głową. Odpowiedź Victorii nadeszła po paru minutach. W 72′ szybka akcja lewą stroną, jedna z zawodniczek Victorii wpada w pole karne i umieszcza piłkę w bramce tuż obok wybiegającej Pauliny Król i znów mamy remis. Końcówka meczu należy jednak do zawodniczek Darboru, które chciały dobić przeciwnika. Udało się to zrobić w 75′ kiedy to bramkarka miejscowych nie opanowała piłki, co skrzętnie wykorzystała niezawodna Klaudia Kurosz, posyłając piłkę do pustej bramki. Wynik nie uległ już zmianie i Darbor wygrał 3:2 z niepokonaną dotąd na własnym terenie Victorią Aglomeracja Wałbrzych. Po ostatnim gwizdku sędziego radości nie było końca, polały się łzy szczęścia, były chóralne śpiewy całej drużyny. Nie zawiedli też kibice klubu, którzy dopingowali zespół przez cały mecz, a po jego zakończeniu wystrzelili w górę kolorowe konfetti.

VICTORIA AGLOMERACJA WAŁBRZYCH – DARBOR BOLESŁAWICE 2:3 (1:1)
bramki:1:0-11’Najbuk, 1:1-40’Kudyba z wolnego, 1:2-67’Kurosz głową, 2:2-72′?, 2:3-75’Kurosz
DARBOR:Król-Lewandowska(74’Sekuła), Grabowska, Wojciaczyk, Figiela, Garbacz(kpt), Leśniak, Kudyba, Kowalczyk(41’Rudnik), Kurosz, Pojasek(79’Klasa)

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania Victoria Aglomeracja Wałbrzych – Darbor Bolesławice

Victoria Aglomeracja Wałbrzych – Darbor Bolesławice, 14.06.2014 r.