Lekkoatletyczne sukcesy uczniów Gimnazjum

DSC_0540Bardzo dobrze wypadli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej na zawodach lekkoatletycznych w finale strefowym byłego województwa wałbrzyskiego. Zdobyli pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Strzelczyk Weronika w rzucie oszczepem – 23.20m. oraz Gil Mateusz w skoku w dal, który uzyskał świetny wynik – 5,62m. Srebrne medale zdobyli w skoku w dal Prymula Kinga – 4,11m, Gryzgot Gerard też w skoku w dal, który skoczył również bardzo dobrze – 5,40m. Trzecie miejsce zajął Krajdocha Patryk w rzucie oszczepem posyłając go na odległość 36,37m jest to również bardzo dobry wynik. Wyżej wymienione osoby zakwalifikowały się do finału dolnośląskiego w lekkiej atletyce, który odbędzie się we Wrocławiu. Czwarte miejsce zajęła sztafeta chłopców 4x100m.
W biegu na dystansie 100m Dziedzic Przemysław był na VIII miejscu z czasem 12,65s, a Iżykowski Maciej został sklasyfikowany na IX miejscu -12,73s. Trzeci skoczek w dal z naszej szkoły Wójtowicz Wojciech zajął VIII miejsce.

źródło: Jacek Michnikowski, Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej