Laury dla kolarzy MKS Karolina

DSCF5207W miniony czwartek w Kinoteatrze „Zbyszek” w Dzierżoniowie odbyła się Dolnośląska Gala Kolarska 2013. Podczas uroczystej gali podsumowano całoroczną rywalizację młodych kolarzy z naszego województwa, w czterech kategoriach wiekowych (młodzików, juniorów młodszych, juniorów i orlików), zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Wyróżniono najlepszych zawodników oraz najlepsze drużyny w kolarstwie górskim, szosowym i torowym.

Podczas Gali Sekcja Kolarska MKS Karolina Jaworzyna Ślaska odebrała puchar za zdobycie III miejsca w Challenge’u Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w kolarstwie górskim. Okolicznościowy puchar  z rąk zaproszonego specjalnie z tej okazji przez dolnośląskie władze kolarskie  – Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza – odebrali trener Antoni Szewczyk i Prezes Łukasz Czajkowski razem z zawodnikami klubu z Jaworzyny. Korzystając z okazji prezes MKS Karolina wraz z zawodnikami podziękował Burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi za pomoc i finansowe zaangażowanie samorządu w rozwój tej dziedziny sportu na terenie Gminy Jaworzyna Śląska.

mtb2013_9Dolnośląska Gala Kolarska zgodnie z tradycją organizowana jest zawsze w miejscowości, z której wywodzi się klub zwyciężający w Challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Tryumfatorem cyklu w minionym sezonie był zespół LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Drugie miejsce zajął zespół LKKS Górnik Wałbrzych, a trzecie SMKK Bolmet Trek Legnica. W klasyfikacji MTB drużynowo MKS Karolina Jaworzyna Śląska uplasował się na III miejscu, drugie miejsce zajął klub KKG Jama Wałbrzych, a pierwsze UKS Centrum Nowa Ruda.

Wyniki zawodniczek i zawodników sekcji kolarskiej Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” mogą cieszyć wszystkich. W minionym sezonie podopieczni Antoniego Szewczyka niemal z każdego wyścigu przywozili medale oraz puchary, a większość zawodników ukończyła sezon na dobrych i bardzo dobrych miejscach w Challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

mtb_jaworzyna_38Sukcesy w klasyfikacji klubowej nie byłyby możliwe bez wspaniałych wyników indywidualnych naszych zawodniczek. W challenge’u na szosie w kategorii młodziczka 1 miejsce zajęła Paulina Pastuszek, a 2 miejsce Sara Tonder. Te same zawodniczki w MTB uplasowały się odpowiednio na 3 i 4 pozycji. Kamila Pastuszek była natomiast najlepsza w kategorii Żakiń zarówno na szosie jak i w MTB. W kategorii młodziczka na szosie 16 miejsce zajęła natomiast Maja Witkowska.

Równie dobrze radzili sobie zawodnicy. Junior młodszy Grzegorz Dobroń w klasyfikacji MTB uplasował się na wysokim 2 miejscu, natomiast na szosie był 5. Z kolei Jakub Bieliński, startujący w kategorii młodzik zajął 5 miejsce w Challenge’u MTB (na szosie – 8 pozycja). W tej samej klasyfikacji (MTB) 10 miejsce zajął Bartosz Smereczniak (szosa – 15), Jakub Żuraw był 16 (szosa – 11), a Jakub Lisiecki 25 (szosa – 20). Patryk Ragan zajął z kolei 12 miejsce w Challenge’u MTB w kat. Junior młodszy, a na szosie był 27. Szymon Potoniec w kategorii Junior zajął 19 w klasyfikacji MTB, ale na szosie był już 9. Radosław Stempniak w kategorii Orlik na szosie był 18.

Zobacz galerię zdjęć z Dolnośląskiej Gali Kolarskiej (fot. nadesłał Paweł Tonder).

źródło: MKS Karolina

MKS Karolina na kolarskiej gali, 21.11.2013 r.