Kolarze z Jaworzyny Śląskiej na dwóch imprezach

27 i 29 sierpnia br. w Wysowej koło Rzeszowa odbyły się górskie szosowe Mistrzostwa Polski, w których wystartowało pięcioro zawodników reprezentujących sekcję kolarską MKS Karolina z Jaworzyny Śląskiej. Na górzystej, selektywnej trasie w wyścigu juniorek młodszych, na dystansie 50 km dwudzieste drugie miejsce zajęła Sara Tonder . W kategorii juniorów młodszych, na dystansie 75 km Igor Beker był dwudziesty siódmy. Spośród pozostałych zawodników Jakub Bieliński został potrącony przez samochód, Jakub Żuraw miał defekt roweru a Marcin Zarębski przekroczył limit czasowy. Ta trójka nie ukończyła wyścigu.

W tym samym czasie pozostali kolarze reprezentujący naszą gminę startowali w kolejnej Czasówce Karkonoskiej „Rosochockiej”, w jeździe pod górę, koło Złotoryi. Przy upalnej pogodzie 5,5 km wspinaczkę pod Górę Rosocha wygrała w kategorii juniorek młodszych Paulina Pastuszek, trzecia była Kamila Pastuszek i czwarta Martyna Wojas. Jakub Lisiecki dojechał na dobrym, trzecim miejscu w kategorii juniorów młodszych.

źródło : Antoni Szewczyk, MKS Karolina