Karolina na szóstkę, w A-klasie na zero

_IGP7286W XVI kolejce ligi okręgowej, która została rozegrana awansem jeszcze jesienią, drużyna seniorów MKS Karolina rozgromiła na własnym boisku zespół Pogoni Pieszyce 6:0 (3:0). Pierwszą bramkę w 26 minucie meczu zdobył  Tomasz Mojsa, który strzałem z około 14 metrów zaskoczył bramkarza gości. Dwie minuty później wynik spotkania podwyższył Grzegorz Ignatowicz, który uderzeniem zza pola karnego pokonał golkipera z Pieszyc. W 39 minucie spotkania swojego drugiego gola w tym starciu zdobywa Tomasz Mojsa strzelając z około 25 metrów. W 50 minucie meczu na 4:0 podwyższył pięknym uderzeniem z około 16 metrów Mateusz Ptak. Kolejną bramkę – na 5:0 – strzela Ignatowicz. Tym razem najskuteczniejszy snajper „Karoliny” lobuje bramkarza Pogoni. Wynik meczu na 6:0 ustala rezerwowy Mateusz Wirchniański, który wykorzystał precyzyjne podanie Furmankiewicza. Karolina dzięki temu efektownemu zwycięstwu awansuje na szóste miejsce w tabeli.

MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA – POGOŃ PIESZYCE 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 27’Mojsa, 2:0 28’Ignatowicz, 3:0 38’Mojsa, 4:0 50’Ptak, 5:0 82’Ignatowicz, 6:0 90’Wirchniański,

Karolina:Wojcieszek -Szuba, Krzeczowski, Kurzeja(87’Wirchniański), M.Krawczyk, -Reich(46’Tymcik), Furmankiewcz(ż), Ptak, Mojsa(85’Ratajczyk), M.Pieniążek(79’Krzykalski), -Ignatowicz,

Pogoń:Celmer(46’Chmielnicki), -Pyć, Barański(60’Grabarek), S.Gorząd, Jasiński, Paszkowski, Wilczyński(71’Drozdek), Barczyk, Artymiar, Kuska,Drążczyk

Sędziowali: jako główny:Grzegorz Sikorski, i jako asystenci:1-Marek Teklak, 2-Arkadiusz Majewski, KS:Świdnica

16. Unia Złoty Stok 17

W I grupie A klasy żadna z drużyn z naszej gminy nie zdobyła punktów. Górnik Boguszów-Gorce Venus pokonał u siebie Venus Nowice 2:1, Nysa Kłaczyna wygrała 2:0 z Tęczą Bolesławice, a Grom Witków na własnym boisku uległ 1:2 Sudetom Dziećmorowice.