Jaworzyna Śląska pokonała lidera z Barda

W szlagierowym meczu 26 kolejki klasy okręgowej seniora piłkarze MKS B&W Karolina Jaworzyna Śląsk pokonali lidera tych rozgrywek Unię Bardo 2-1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Grzegorz Ignatowicz. Trzy punkty cieszą tym bardziej, że lider do tej pory przegrał tylko raz.

Od początku drużyny zaczęły zachowawczo, ale to Karolina przyjęła postawę defensywną i przyjmowała całą jedenastką rywala na swojej połowie. W 11 minucie Schmidt w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił. Chwilę później gra się wyrównała a swoją szansę w 19 minucie mięli goście. W ostatniej chwili interwencja Salamona uratowała gospodarzy przed utratą bramki. W 25 minucie Karolina wyszła na prowadzenie. Ptak z prawej strony pola karnego dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłka trafiła na głowę Ignatowicza, który z bliska umieścił ją w bramce. Podrażnieni goście rzucili się do odrabiania strat. W 34 minucie niepozorny strzał Zielińskiego został odbity przez jednego z obrońców, całkowicie zmylił Wajdzika i było 1-1. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, jeden z obrońców Unii popełnił błąd fatalnie uderzając głową w polu karnym, piłka trafiła na nogę Ignatowicza, który huknął z woleja i zdobył bramkę do szatni!

Druga część meczu należała bez wątpienia do przyjezdnych. Kilka zmian przeprowadzonych przez trenera Idziaka nastawiło Biało-niebieskich na działania defensywne i wyprowadzanie kontr. Nasi zawodnicy umiejętnie się jednak bronili a goście próbowali na różne sposoby dogrywać piłkę w pole karne Karoliny. Na siedem minut przed końcem Bardo miało stuprocentową okazję, ale zawodnicy Unii minęli się z piłką na piątym metrze.

Dzięki dwóm trafieniom Ignatowicz zrównał się z Łukaszem Idzim w klasyfikacji króla strzelców ligi okręgowej. Zawodnicy mają po 28 goli.

Zawodnicy składają podziękowania kibicom, którzy wspierali ich przez całe 90 minut! Warto podkreślić doping jaki od dawna aż do dziś nie towarzyszył naszym seniorom!

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, Borowy, Mrowiec (ż), Salamon (ż), M. Rosiak, Schmidt (91′ Adamowicz), Mróz (ż), Ptak (77′ D. Tymcik), Rosiak (68′ B. Tymcik (ż)), Tatuśko (84′ Janiszewski), Ignatowicz (56′ Idziak) oraz Leletko, Marmajewski.

Skład Unii Bardo: Giżycki, Ferenc (68′ B. Włodarczyk), Herdy, Idzi, Pietrzykowski, Świerzawski (ż), Wandzel, Wiszowaty, M. Włodarczyk, Zalot, Zieliński oraz Susz, Brzęczkowski, Chodorowski, Madej, Święcicki, A. Włodarczyk.

Wideo – Występ zespołu “Barvinok” z Winnicy na Ukrainie w Jaworzynie Śląskiej, 21.05.2016 r.