III Seria Pucharu Polski 2 Strzelcach Krajeńskich

W Strzelcach Krajeńskich rozegrany został Ogólnopolski wyścig o Puchar Burmistrza Strzelc Krajeńskich w kolarstwie szosowym. Dla juniorów młodszych była to także eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach sportowych uczestniczyli zawodnicy sekcji kolarskiej Miejskiego Klubu SPortowego “Karolina” z Jaworzyny Śląskiej.

W piątek rozegrana została jazda indywidualna na czas w Dobiegniewie na 10 km. Sara Tonder z czasem 16:46,31 zajęła szóste miejsce, Paulina Pastuszek z czasem 17:33,52 zajęła trzynaste miejsce i Kamila Pastuszek zajęła osiemnaste miejsce z czasem 18:14,13. Jedyny startujący z naszych zawodników Marcin Zarębski z czasem 15:13,04 uplasował się na trzydziestej dziewiątej pozycji.

Kolejnego dnia w Strzelcach Krajeńskich odbył się wyścig ze startu wspólnego. Juniorka młodsza miała do pokonania 42 km na trudnej i wymagającej trasie z odcinkami brukowymi. Sara była czwarta, Paulina siódma i Kamila dziewiąta. Marcinowi po defekcie roweru nie udało się ukończyć wyścigu.